Son dakika Haberi: Başkanı Erdoğan özellikle üstüne basa basa altını çize çize uyardı! Talimat verip, hedefi açıkladı... » Baykuş Haber
Connect with us

EKONOMİ

Son dakika Haberi: Başkanı Erdoğan özellikle üstüne basa basa altını çize çize uyardı! Talimat verip, hedefi açıkladı…

Başkan Erdoğan milletvekilleriyle gerçekleştirmiş olduğu toplantıda çok kritik uyarılar yaptı. Erdoğan, milletvekillerine yaptığı konuşmasında “Yeni ekonomi modelini vatandaşa iyi anlatın” talimatını verip enflasyonda hedefin tek hane olduğunun altını çizdi. En büyük hedeflerinin milleti rahatlatıp daha çok ferah içerisinde yaşamak olduğunun mesajlarını verdi.

 

Son dakika haberleri…: Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün AK Parti Genel Merkezinde AK Parti milletvekilleriyle kahvaltıda buluşarak bir araya geldi.  Ortalama  üç saat süren bu toplantıda Erdoğan, sıra ile söz isteyen milletvekillerini tek tek dinleyerek problem ve taleplerini dikkatli şekilde yine tek tek not aldı.

Gelen bilgilere göre bazı milletvekillerinin, Türkiye ekonomisi hedef alan kur manipülasyonuna karşı 20 Aralık’ta açıklanan tedbir paketinin ardından yaşanan gelişmelerle ile ilgili olarak ,bölgelerindeki memnuniyeti dile getirmesi üzerine Erdoğan “Önümüzdeki dönemde enflasyon odaklı mücadele olacak” dedi.

ENFLASYON TEK HANELİ OLACAK

Enflasyonda tek haneye indirme konusunda kararlı olduklarını vurgulayan Erdoğan’ın dövizdeki dalgalanmanın kontrol altında olduğunu söyleyerek “Bundan sonra ekonomide daha güvenli ve istikrarlı bir Türkiye görülecek. Enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmekte kararlıyız. Çalışmalarımız, tedbirlerimiz bu yönde olacak” dediği belirtildi. Toplantıda Erdoğan’ın ayrıca marketlerdeki fiyatların birkaç aya kadar düşeceğini de söylediği kaydedildi.

Muhalefeti de eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yeni ekonomi modelini herkese, her yönüyle iyi anlatın. Muhalefet yalan bilgi veriyor, kamuoyunu manipüle ediyor, yanlış bilgilerle piyasayı zehirliyor. Siz bire bir, insanlarımıza gerçekleri, neler yaptığımızı anlatın. Eksiğiniz varsa da bilgi ihtiyacı konusunda bakanlarımız yardımcı olsunlar” ifadelerini kullandığı bildirildi.

“ASİYE KIZIMIZIN DURUMA ÇOK ÜZÜLDÜM”

Toplantıda sokak hayvanları da gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gaziantep’te bir köpeğin saldırısı sonucu yaralanan Asiye kızımızın durumuna çok üzüldüm. Tedavisiyle yakından ilgileniyorum. Takip ediyorum” dediği belirtildi. Hazine arazilerinin barınaklar için tahsis edilebileceğini söyleyen Erdoğan’ın, belediyelerin bu süreçte atacağı adımları yakından takip edileceğini ifade ettiği kaydedildi.

ÇİFTÇİNİN SIKINTILARI ANLATILDI

Öte yandan bazı milletvekilleri toplantıda, asgari ücret ve memur maaşlarında bir iyileştirme yapıldığını fakat tarım sektörünün de sıkıntı içinde olduğunu dile getirdi. Milletvekilleri “Tarım sektörü, enerji, akaryakıt ve gübre giderleri nedeniyle sıkıntı çekiyor. Buna göre teşvik sisteminin değişmesi lazım. Çiftçinin kullandığı mazot, gübre ve enerjinin yarısını devlet ödemeli” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu talepleri not ettiği öğrenildi.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ