İzmir Büyükşehir Belediyesi: İzmirlilere 18,5 milyon liralık bayram desteği » Baykuş Haber
Connect with us

EKONOMİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi: İzmirlilere 18,5 milyon liralık bayram desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi: İzmirlilere 18,5 milyon liralık bayram desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi: İzmirlilere 18,5 milyon liralık bayram desteği CHP’li belediyenin yurttaşlarına desteğini sürdürüyor. CHP’li belediyelerin yardım ve destekleri ise bir çok kişiyi mutlu etmeye devam ediyor.

İzmir büyükşehir belediyesinin desteği ise : 48 bin 270 haneye toplam 12 milyon lira nakit yardımında bulunan Büyükşehir’in bayram desteği 18,5 milyon liraya ulaştı.

Tunç Soyer, Kurban Bayramı’nda sürmeye devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda yürütülen çalışmalar, Kurban Bayramı’nda da sürüyor. Bu yıl Kurban Bayramı desteğini 18,5 milyon liraya çıkaran Büyükşehir, nakdi yardımın yanı sıra gıda paketleriyle de hane halkının ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

31 bin haneye yardımlar ulaşmayı hedefliyor. Gıda paketleri ise 48 bin haneden daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor, belediyenin yardımları 12 milyonu geçti.

3 BİN 500 KUTU KAVURMA DAĞITILACAK 

Kurban Bayramı’nda 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi vatandaşlara ise 3 bin 500 kutu kavurma ve kuzu kemik suyu dağıtılacak. Yurttaşların sofrasına ulaşan gıda paketleri ve kavurmanın maliyeti 6,5 milyon lirayı buldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin bir diğer desteği de çocukları kapsıyor. Çocukların bayram kıyafetleri, Giysi Noktası ve Dayanışma Noktaları aracılığıyla karşılanabilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesinin 2021 yılı boyunca verdiği sosyal destek miktarı 66,5 milyonu nakit olmak üzere 115 milyona liraya ulaştı.

Kaynak: Cumhuriyet