Ekrem İmamoğlu için İstanbul Tavsiyesi

Ekrem İmamoğlu için İstanbul Tavsiyesi

0
PAYLAŞ

Ekrem İmamoğlu için İstanbul Tavsiyesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, corona virüsü sonrasında turistlerin yapması gerekenleri dünya’da popiler olarak kullanılan sosyal paylaşım platformlarından biri olan Reddit’te duyurudu. İmamoğlu’nun Reddit’te hesap açması ve tavsiyeleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

Ekrem İmamoğlu, “İstanbul iyi kalpli insanların olduğu bir şehir ve Askıda Fatura kampanyası şehrin güçlü sosyal birlik duygusunu ortaya koyuyor. Askıda uygulaması Türkiye genelinde yapılan bir gelenek ve İstanbul’da da en iyi şekliyle uygulandı. İnsanlar hiç tanımadıkları insanların ellerinden tutuyor” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu onaylanmış hesabın dan Türkiye’ye gelecek olan turitlere  covid-19 sonrası ziyaretleri için 5 tavsiye’de bulundu :

 

1- Ayasofya’yı ziyaret edin: Eskiden kilise olan ve daha sonra camiye dönüştürülen 1500 yıllık mimari güzellik Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nu sembolize ediyor.

 

2- Topkapı Sarayı’nı ziyaret edin: Osmanlı imparatorlarının yıllar önce evi olan bu ihtişamlı yeri görün.

 

3- Boğaz’da yürüyüş yapın: Boğaz’da yürüyüş yapmak İstanbul’da yapılacak en rahatlatıcı şehir aktivitesidir. Asya ile Avrupa’yı ayıran Boğaz’ın sahillerinde yürüyüş yapmak İstanbullular için günü anı güzelleştiren bir aktivitedir.

 

4- Şerefiye Sarnıcı’nda konser izleyin: Roma İmparatoru 2. Theodosius’un 5’inci yüzyılda inşa ettirdiği Şerefiye Sarnıcı, İstanbul’daki birçok sarnıçtan biridir. Mistik atmosferi eşsiz bir performans alanı yaratıyor.

 

5- Kedileri besleyin: Sokak hayvanları İstanbul’un şehir dokusunun en sevilen ve en entegre parçalarından biridir. İstanbullular ve belediye çalışanları onları düzenli olarak besliyor.

BİR CEVAP BIRAK