Connect with us

EKONOMİ

Dolar yükselişe geçmeye başladı! Sebebi Adalet olabilir mi?

Dolar yükselişe geçmeye başladı! Sebebi Adalet olabilir mi?

Dolarda olan düşüş yerini tekrar yükselişe bıraktı, daha önceki yazılarımızda değindiğimiz nokta var Adalet, güne bazı yapıların konuşma yasağı getirmesi ile başladık bir hata var.

  • Depremle ilgili konuşma yasak
  • Kanal İstanbul ile ilgili konuşmak yasak

Allah aşkına İmamoğlu veya Tunç Soyer konuşmayacakta kim konuşacak bunlar belediye başkanı değil mi? Geçen hafta hukuk ve adalette yeni reform açıklanmış ve piyasa olumlu etkilenmişti, bu gün ise bambaşka bir yapıyla konuşulmaya başlandı ve yine birileri düğmeye bastı.

Böyle büyük projeleri halka sormak gerekiyor, örneğin SURİYELİ MESELESİNİ TÜM TÜRK MİLLETİNE SORMAK GEREKİYOR, kanal İstanbul’da İstanbulluya sormak gerekiyor, herkes açıklamasını yapar iyi yönleri kötü yönleri konuşulur tartışılır halk ikna olur ya olmaz. Ben bu konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halkta sorması gerektiğini düşünüyorum.

Aynı şekilde Suriyelilerin ‘de sorulması gerekiyor, olumsuz haber yapmayın Suriyelilerle ilgili demek kolay ama vatandaş bunu görüyor.

Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bunlar dikkat etmesi gerekiyor, yoksa seçimde ağır bir bedel ödeyecektir. Daha kötüsü bir karışıklık çıkar sonrasında ve emin olun bu Avrupa’nın ve dünyanın bakışını bize çeker ve altından kalkamayız bu meselelerin.

Konuşmak ve anlatmak gerekiyor, insanları yasal olarak susturmaya kalkarsanız yine yasal yollar ile konuşmaya başlarlar.

Nu yeni reform paketi ve açıklaması ne yazık ki sadece söylenti kalır ve bu şekilde devam ederse dolar eski seviyesine ulaşır geçerde..

Ayrıca dolar düşüyor diye sevinmeye gerek yok, dolar düşüyor ama markette olan ürünler düşmüyor, zam geliyor. şunu unutmamak gerek dolar 1,25 seviyesine düşmeden kimse harikayız dememesi gerek.

Ersoy. k

EKONOMİ

Ak Parti Katarlı firmanın 90 milyon dolar borcunu bir Kalem’de sildi!

Katarlı firmanın 90 milyon dolar borcunu bir Kalem'de sildiler!

Katarlı firmanın 90 milyon dolar borcunu bir Kalem’de sildiler! CHP liderinin yaptığı açıklamalar sonrası Katar kavgası devam ediyor, Kılıçdaroğlu yatırım yapmalarına kimse bir şey demiyor, önemli olan malın satılması, bu devletin malı ve arazileri satılıyor, Katarlı firmanın tek kalemde borçları siliniyor, Allah aşkına pandemi sürecinde hangi vatandaşın borcu sildiler? Biz buna karşıyız kimse bunlar yerli ve milli demesini esnafın hali ortada ben Ak partili seçmene sözüm yok onların vatan severliğinden kuşkumda yok onlarında hakkını savunuyorum, hepimizin çocuğu çoluğu var.. işsiz olan sizlersiniz, ben işsizleri savunuyorum, Nedir bu katar aşkı? hangi gerekçeler ile bu işleri yapıyorsun? Açıklama varmı yok, paylaşım varmı yok!

 

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu: “Katarlı firmanın 90 milyon dolar borcunu, kafana göre bir kalemde siliyorsun. Emeklinin aylığına da 90 lira zam yap bari. Onu yapıyorsan bunu da yap.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu: “Her şeyi satıyorlar, her şeyi. Şimdi de Borsa İstanbul’u… Kaça sattıkları da belli değil. Bir de milliyetçi geçiniyorlar. Memleketin satılmadık yerini bırakmadınız, ne milliyetçiliği Allah aşkına!”

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu: “Hakimler Savcılar Kurulu, ‘Önce bize soracaksın, sonra tahliye kararı vereceksin’ diye broşür dağıtıyor. Erdoğan da çıkıp hakimlere ‘Talimat almayacaksınız’ diyor, Anayasa’nın 138. maddesinden bahsediyor. Anayasa mı bıraktınız ülkede?”

Haberi Okumaya Devam Et

EKONOMİ

Katar Borsa İstanbul’a ortak oldu, Katarlılar Borsayı ‘da aldı!

Katar Borsa İstanbul'a ortak oldu, Katarlılar Borsayı 'da aldı!

Katar Borsa İstanbul’a ortak oldu, Katarlılar Borsayı ‘da aldı! Ak parti Katar ortaklığı ile bir çok firmanın katar ile ortak olması Halkın tepkisini çekerken bir ortaklık daha geldi, Katarlılar bu Sefer’de borsaya ortak oldular!

Türkiye Varlık Fonu ve Katar Yatırım Otoritesi, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payının QIA’ya devri için mutabakat anlaşması imzaladı.

TVF’den yapılan yazılı açıklamada, “TVF CEO’su Zafer Sönmez ile QIA CEO’su Mansoor bin Ebrahim Al-Mahmoud tarafından bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen bir törenle imzalanan anlaşma, Borsa İstanbul’un yönetişimi için iki kurumun gelecekte yapabileceği iş birliğini de kapsıyor.” denildi.

Katar Devleti’nin yatırım fonu olan QIA’ya devredilecek paylardan sonra TVF, Borsa İstanbul’un yüzde 80,6’lık payını elinde bulundurmaya devam edecek.

 

Haberi Okumaya Devam Et

EKONOMİ

TCDD Müdürü: Biz kendi aile fertlerimizi bile Marmaray’a ücretsiz geçiremiyoruz maalesef

TCDD Müdürü: Biz kendi aile fertlerimizi bile Marmaray'a ücretsiz geçiremiyoruz maalesef

TCDD Müdürü: Biz kendi aile fertlerimizi bile Marmaray’a ücretsiz geçiremiyoruz maalesef demesi salonda şok etkisi oluşturdu! İBB başkanı Ekrem imamoğlundan ise gereken cevap geldi ne yani ücretsiz mi bineceksiniz? Ekrem imamoğlu çalışmaları ve şeffaf yönetimi ile örnek olmaya devam ediyor. Ak partili seçmenin İBB başkanını için adam neticede işini yapıyor, bizde memnunuz demesi ise Ak partili seçmenin ‘de İmamoğlu’na bakışını her gecen gün daha da olumlu hale getiriyor.

TCDD İstanbul Bölge Müdürü Veysi Alçınsu, “Biz kendi aile fertlerimizi bile Marmaray’a ücretsiz geçiremiyoruz maalesef. Gönül ister yani” diyerek aile fertlerinin Marmaray’a ücretsiz binemediğini söyledi ve bu durumun yeniden değerlendirilmesi gerektiğini temenni etti.

Alçınsu’nun sözleri karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Ekrem İmamoğlu ise, “E yani? Ücretsiz mi geçireceksin bir de anlamadım sayın müdürüm” diyerek tepki verdi.

Toplantıda yaşananlar sosyal medyada da geniş yankı uyandırırken, “Veysi Alçınsu kimdir?” sorusu Google’da en çok aratılan kelimeler oldu.

Kaynak Yeniçağ

 

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler