Connect with us

EKONOMİ

Bir zorunlu erteleme de Saadet Partisi’nden

Koronavirüs spor ve eğitimin ardından siyasi faaliyetlerde etkilemeye başladı. Bir çok parti toplantılarını, kongre ve divan etkinliklerini teker teker erteleme kararı almış durumda. Bu partiler arasına Saadet Parti’si kongre ve divan toplantılarını iptal ederek katıldı.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez, yapılması planlanan il, ilçe, kongreleri ile divan ve tüm salon toplantılarını ertelediklerini bildirdi.

Bitmez, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Saadet Partisi olarak önümüzdeki iki hafta sonu yapılması planlanan il, ilçe kongreleri, divan ve tüm salon toplantılarımızı ülkemiz genelinde koronavirüs sebebiyle alınan tedbirler kapsamında ertelediğimizi parti mensuplarımıza ve kamuoyuna saygı ile duyururuz.” ifadesini kullandı.

GÖRMEK İSTEMİYORUM

“Bizim Cumhuriyet Halk Partisi kongresine gelmiş. ‘Niye geliyorsun kardeşim, seni kim davet etti, özel olarak davet edildin mi?’ ‘Tüm Bolu halkı davetlidir’ ibaresinden durumdan vazife çıkartmış. Ben de dedim ki ‘davet edilmediği yere bir davulcu, bir zurnacı gider. Sen davulcu musun, zurnacı mısın? Bu mantıkla baktığında niye geliyorsun? Gelmeni istemiyorum’ dedim. ‘İyi günümde de kötü günümde de hiçbir HDP’liyi yanımda görmek istemiyorum’ dedim. Bu da benim hakkım.

BELKİ BANA OY VERMEMİŞTİR

Bir de utanmadan ve de sıkılmadan suç duyurusunda bulunmuş. Kovuldum lafına bozulmuş, suç duyurusunda bulunmuş. Bundan sonrası için de söylüyorum arkadaşlar: Benim HDP’lilerle işim olmaz. Buradan siyasi rant elde etmeye çalışanlar var. Vay efendim neymiş ‘4 bin oyumuzu geri verin.’ Yahu utanmazlığa bak. HDP’ye oy vermeyenlerin bana oy verdiğini nereden çıkartıyorsunuz? Belki diğer adaya oy verdi. Buradan siyaseten kimseye ekmek çıkmaz. Ben HDP’lilerle iş tutmadım. Dün HDP’lilerle işim olmadı, bugün de olmaz, yarın da olmaz. Hiçbir HDP’liyi iyi günümde de, kötü günümde de yanımda görmek istemiyorum.”

Özcan şahsi avukatımdı

HDP Bolu İl Başkanı İbrahim Yolci, Özcan’ın bir dönem kendisinin şahsi avukatlığını yaptığını belirtti. HDP’ye geçmeden önce CHP mahalle delegesi olduğunu söyleyen Yolci, “Umarım Tanju Özcan yanlışından geri döner. Bolu’da yapılmayan hizmetler var. Yapılmayan işleri örtbas etmek için böyle şeylere tevessül ediyorlar. Tanju Özcan’ın artık Bolu’da CHP’de siyaset yapabileceğini düşünmüyorum. Kendi görüşüne uygun partilere geçer sanırım. Biz burada aday çıkarmamıza rağmen 350 oy aldık. Geri kalan oylarımız CHP’ye geçti. Aleyhimizde konuşmuş yine. HDP’lileri görmek istemiyor diye, göç edecek halimiz yok. İstemiyorsa Ankara’ya gidebilir. Bizim gidecek başka yerimiz yok” diye konuştu.

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EKONOMİ

Bankaların EFT ve havale ücretlerine zam geldi! Ak parti ve MHP’de yeni kriz faiz!

Bankaların EFT ve havale ücretlerine zam geldi! Ak parti ve MHP'de yeni kriz faiz!
Bankaların EFT ve havale ücretlerine zam geldi! Ak parti ve MHP’de yeni kriz faiz! Binlerce ürüne zam gelmesine engel olamayan Cumhur ittifakı Ak parti ve MHP’ye bir şok daha bankalar ‘da EFT ve havaleye zam yaptı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili bu faiz ile ilgili henüz bir açıklama yapmadığı görüldü.
Bankaların EFT ve havale ücretlerine yüzde 14.6 oranında zam geldi. Ücretlere geçtiğimiz yıl yapılan bir düzenleme ile sınırlama getirilmişti…

ParaMedya’nın haberine göre, Bankaların EFT ve havalelerden aldığı tüm ücretlere yüzde 14.6 oranında zam yapıldığı ve bu oranın yıl sonu TÜFE oranına göre yapıldığı belirtiliyor. Bazı bankalar yeni zamlı tarifeyi hemen devreye sokarken, bazılarının ise önümüzdeki haftadan itibaren uygulayacağı belirtiliyor.

İLK UYGULAYAN BURGANBANK OLDU
Öte yandan yeni zamlı EFT ve havale tarifesini ilk uygulayan banka Burgan oldu.  Burganbank bugün saat 17.00 itibariyle tüm müşterilerine SMS atarak, “Degerli musterimiz , 15 Subat 2021 tarihinden itibaren EFT ve Havale ucretlerinde %14.6 oraninda ( 2020 yil sonu TUFE orani ) artis yapilacaktir. Guncel ucretlerimiz icin subelerimiz, www.burgan.com.tr ve 0850 222 8 222 nolu Cagri Merkezimizden bilgi edinebilirsiniz. Saglikli gunler dileriz.” şeklinde bilgi verdi.

DİĞER BANKALAR DA ZAM YAPACAK
Öte yandan yeni zamlı tarifeyi diğer bankaların da önümüzdeki haftadan itibaren uygulamaya başlayacağı belirtiliyor. Yasal düzenlemeye göre, bankalar TUFE oranında zam yapabiliyor.

Kaynak Yeniçağ

Haberi Okumaya Devam Et

EKONOMİ

Genç adam isyan etti hep fakir mi şükredecek, Cv dolduruyoruz Ak partiden referansı istiyorlar!

Genç adam isyan etti hep fakir mi şükredecek, Cv dolduruyoruz parti referansı istiyorlar!

Genç adam isyan etti hep fakir mi şükredecek, Cv dolduruyoruz Ak partiden referansı istiyorlar! Sokak röportajında bir genç Türkiye’nin durumunu değerlendirdi, farklı bir partinin mensubuyum diye bana fetöcü diyecek, PKK’lı diyecek adamın anlını karışlarım, Hastaneye girmek için CV dolduruyoruz parti referansı istiyorlar,

Ben bu ülkenin öz çocuğuyum bu kadar ayrıştırma bu yaşıma kadar görmedim dedi.

Asgari ücretle çalışıyorum kiradayım çocuğum var dedi.

Hep fakir mi şükreder siz niye şükretmiyorsunuz diyerek sordu..

Ak troller ise kendileri dışında olan ve Cumhur ittifakı dışında olan her partinin Amerika’nın uşağı olduğunu ve devleti soyduklarını dile getirdi.

İşte gündem olan o video

Haberi Okumaya Devam Et

EKONOMİ

TRT o dizilere 3 milyar 101 milyon lira ödemiş Sayıştay raporu ortaya çıkardı

trt-o-dizilere-3-milyar-101-milyon-lira-odemis-sayistay-raporu-ortaya-cikardi

TRT o dizilere 3 milyar 101 milyon lira ödemiş Sayıştay raporu ortaya çıkardı, TRT’de skandallar bitmiyor milyonlar ödenen o paraların kimlere aktarıldığı ortaya çıktı! TRT henüz bir açıklama yapmazken, Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili konuşmadı

Odatv’de yer alan habere göre, Sayıştay raporlarında yer alan tespite göre TRT personeli ‘istihdam fazlası’ gerekçesiyle emekli edilerek veya başka kurumlara gönderilirken, 2 yılda dışarıdan hizmet alımlarına ödediği para 3 milyar 101 milyon 135 bin lirayı buldu.

Sayıştay 2017, 2018, 2019 yıllarına ilişkin TRT denetim raporlarına göre kurumda 2017 yılında 6 bin 900’ü kadrolu olmak üzere 9 bin 22 personel çalışıyordu. Ancak 2018 yılında 1.774 kişi ‘istihdam fazlası’ gerekçesiyle emekli edildi, 169 personel de başka kurumlara gönderildi. 2019 yılında personel sayısı 8 bin 452 kişiye düştü. TRT kendi personelini ‘istihdam fazlası’ gerekçesiyle emekliliğe ya da başka kurumlara gönderirken, dış yapımlara harcadığı para ise ciddi miktarda arttı.

3 MİLYAR 101 MİLYONU BULDU
Sayıştay raporlarına göre TRT’nin son 2 yılda dışarıdan hizmet alımlarına ödediği para 3 milyar 101 milyon 135 bin lirayı buldu. TRT’nin dış yapımlara ödediği para 2019 yılında 1 milyar 641 milyon 742 bin lirayken, bu TRT’nin gelirinin yüzde 61,4’üne denk düşüyor.

TRT’nin dışarıdan alınan hizmete ilişkin ödediği paranın 1 milyar 250 milyon 647 bin lirasının kurum dışından temin edilen yapım ve programlar, kurum dışı temin edilen haber ve haber program giderleri, TV ve radyo programları için kurum dışı şahıslardan yapılan muhtelif hizmet alımları olduğu görüldü.

Kaynak Yeniçağ

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler