Connect with us

EKONOMİ

Berat Albayrak İstifa Ettiğini Açıkladı Hesabı Hacklendi mi?

Berat Albayrak İstifa Ettiğini Açıkladı Hesabı Hacklendi mi?

Akparti ve Cumhurbaşkanının en güçlü ismi olan Albayrak, twitter hesabından yaptığı açıklama gündeme bombagibi düştü, açıklamanın ardından hesaba erişim kapatıldı.

Albayrak  Erdoğan’ı çıktığı ilk günden itibaren asla yalnız bırakmayan tek isimdi, bir çok vekil ve bakan istifa edip parti kursa da Albayrak davası uğruna Erdoğan’ın her dediğini koşulsuz yerine getirdiği tek isimdi.

Daha önce bir kaç defa istifa edenler için ise Erdoğan onlar gidebilirler lakin gidene dur demeyiz dediği isimlerde var. Albayrak için Erdoğan’dan sonra yerine geçecek tek isim Berat Albayrak olduğu düşünülüyor.

Berat Albayrak hesabı hackerlar tarafından hacklenmiş olabilme ihtimali üzerinde duruluyor, Albayrak bu güne kadar Erdoğan’dan isimsiz hiçbir işlem ve konuşma asla yapmayan tek isim olduğu için, hesabı kimliği belirsiz kişilerce hacklendiği düşünülüyor.

 

EKONOMİ

İBB haber paylaştı, Ak parti karıştı! yapısı değişen UKOME zam yaptı!

İBB haber paylaştı, Ak parti karıştı! yapısı değişen UKOME zam yaptı!
İBB haber paylaştı, Ak parti karıştı! yapısı değişen UKOME zam yaptı! Olayla ilgili açıklamalar gelirken Zam sonrası sosyal emdya hesapları iktidarı ve mhp partisini eleştirmeye devam ediyor, konuyla ilgili ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan nede Ortağı Devlet Bahçeliden açıklama gelmedi!

6 Şubat: UKOME’de İBB temsilcileri çoğunluktayken Marmaray, İstanbulkart aktarma sistemine dahil edildi, İstanbullular 7.75 yerine 3.5 ödemeye başladı

19 Şubat: UKOME’nin yapısı değişti Marmaray’da aktarma indirimi iptal edildi

Haberi Okumaya Devam Et

EKONOMİ

Ak partinin Yeliz lakaplı Ahmet Hamdi Çamlına Erdoğan’ın kuzeninden tepki!

AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın Osmanlı döneminde kalma 272 senelik tarihi çeşmenin restorasyonunu yaptırıp, kitabesine de babasının adını yazdırmasına tepkiler sürüyor.

AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın Osmanlı döneminde kalma 272 senelik tarihi çeşmenin restorasyonunu yaptırıp, kitabesine de babasının adını yazdırmasına tepkiler sürüyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er de sahibi olduğu Superhabertv’de Posta gazetesi yazarı Oral Çalışlar’ın “İktidar olmak böyle bir şey mi” başlıklı yazısını yayımladı. Yazıda, Ahmet Hamdi Çamlı’nın Vezir Çeşmesi’nin kitabesi ile ilgili tartışma yaratan olaya dikkat çekiliyordu.

Cengiz Er, söz konusu haberi, sosyal medya hesabından da paylaştı.

Er, paylaşımına şu notu düştü:

“Ak Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı o kitabeye merhum babasının adını neden yazdırdı? Oral Çalışlar kısa ama öz yazmış. Aynen katılıyorum. Hiçbir siyasetçi iktidar gücünü bu şekilde kullanamaz. Kullanmamalı.”

“YAZIK”

“Yeliz” lakaplı AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı ise Cengiz Er’in paylaşımına tepki gösterdi. Çamlı, “Afferin çok hakkaniyetli bir paylaşım…. Yazık” diye belirtti.

Çamlı’nın bu paylaşımına Cengiz Er de “gazeteci” vurgusunu yaparken, “Ahmet Hamdi Bey. Çok konuşulan bir olayın öznesi olduğunuz için bizi ilgilendiren bir konu bu. Habere konu olan yazıyı da dikkate değer bulduğum için siteye koydum. Ben bir gazeteciyim ve işimi yapıyorum. Selam olsun” şeklinde bir yanıt verdi.

Çamlı, Er’in bu yanıtına ise, şu cevabı verdi:

“Kim ne olursa olsun vicdani sorumluğun esas olduğunu düşünüyorum ve imamoğlu gibi malüm birinin algı çalışmasına yenik düşmenizi duruşunuzla örtüşmediğini bildirmek isterim. Zalimlere meyl etmemek, inancımızın emridir…”

İşte o paylaşımlar:

Haberi Okumaya Devam Et

EKONOMİ

2021 Askeri ücret ne kadar olacak? işte kulis bilgiler

2021 Askeri ücret ne kadar olacak? işte kulis bilgiler

Bir çok açlık sınırımınım altında yaşayan kişiyi ilgilendiriyor 2021 askeri ücret miktarı, dolayısı ile herkes merak ediyor 2021’de askeri ücret ne olacak?

iş veren ve hükumet yetkilileri aslında bir görüşme sağladı malum pandemi ile iş veren zarar diyeceği için çalışanın elinde bir koz yok.

İş veren destek talebinde bulunabilir veya bazı vergileri bu yıl af edin diyerek bir baskı yapabilir ama işlemeyebilir malum vergiden beslenen bir devlet var bunun haricinde bir gelir olmadığı için ilk akla galen acaba pandemi ile birlikte az bir zam yapılır sorusu akıllara geldi.

 

Biz hesaplayalım, malum simit ile birlikte hazırlarsak daha güzel olur.

3 kişilik bir aile

3 simit yiyecekler

simit 2 tl: 540 TL simit

Ev kirası: 1500

Çay: 27

Elektirik,su,doğal gaz: yazın 300 – kışın 500

toplayalım: 1500+540+27+500=2567

Simit yiyerek geçinen kişi et yok, kıyafet almak yok, cips,kola,şeker,et almak yok bu şartlarda zaten açlık sınırı altı olduğu için gerisini hesaplamaya gerek yok ama bildiğim bir şey var oda eğer işçiler kendileri maaşlarını belirlemek isterlerse birlik olmak zorundadır.

Öncelikle şunu bilin geçen dönem askeri ücret 3000 TL olması gerekiyordu ama iyi bir rakam sayılır yine askeri ücret ama sonrası tam bir facia 2,5 TL olan cipsler sene bitmeden 5 tl oldu. ekmek 3 TL oldu şimdi bu seneye hesaplarsak eğer askeri ücretin net 4.000 TL olması gerekiyor. bunun altında bir rakam ile kimse geçinemez bir şey alamaz, Bu rakamın altında çalışan kişiler ise sadece yaşamak ve ekmek yemek için çalışacaktır, İYİ parti ev CHP konu hakkında konuştu  ve konuşmaya devam edecek, Bu dönem askeri ücretin 4.000 TL olması isteniyor CHP VE İYİ PARTİ içinde konuşulan rakam bu, iktidar partisi ise 2700,2900 civarında konuşuyor.

Görünen o ki son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek, Erdoğan ne der az çok tahminler yukarıda.

Peki Bu gün buna karar verecek isim Cumhurbaşkanı Erdoğan değil de başka bir kuruluş olsaydı ne olur bugün askeri ücret için 5.000 tl konuşuluyor olurdu.

Neden mi: eşitlik ilkesine bakıldığında büyüyen ekonomide %67 büyüme derseniz ona göre de  büyümek zorunda kalırsınız, lakin böyle bir karar mercii Türkiye’de yok, bu eşit hak ve hürriyetlerin olduğu ülkelerde var.

Mesela Avrupa’da işçiler parasını vermemek için karara tepki gösterebiliyor, grev değil hak istiyor. öyle askeri ücretle değil paraları zaten değerli olduğu için sen onun gözünde bir hiçsin zaten.

Bu yüzden işçiyi temsil eden kişiler işçinin yakında değil, gecen dönem çok iyi biliyorum  askeri ücret için en fazla konuşan Akşener di eğer Akşener bu kadar diretmese o askeri ücret o kadar artmazdı.

Kısacası pandemi dolayısı ile bekletti fazla olmasın ha olurda 500 tl bir zam yaptı diyelim mesela ne olur ne olacak, onu da fırsata çeviren bir yer var zaten, çay olur 35, ekmek olur 2,5 simit olur 2,75 her şeye yine zam gelir kısacası sevgili okuyucular 2021 askeri ücret ile geçinmeye çalışan kardeşim, açlıkla yaşamaya devam edeceksiniz.

Devir bu, devlet bahçeli askeri ücret için konuştuğunu görmediğiniz sürece olmaz o işler onunda konuşacak hali yok yaşlan dı artık. MHP’de zaten çöktü gidiyor eskiden başbuğ bir kükrerdi, aslan gibi konuşurdu.,

Eski Türkiye’de paranın değerli olduğu zamandı azdı ama altın gibi değerliydi, askeri ücretle çalışan adamın karısı yastık altına  altın dizerdi, altın alırdı, şimdi o yastıkların altı boş.

Hadi selametle Allah kimseyi açlıkla intiham etmesin. Allah halkı aç iken tok gezen yöneticiye de gün yüzü göstermesin, Allah aklı olan devlet adamına akıl, akıl sağlığını yitirmiş zalimde tez zamanda kahhar ismi ile tecelli etsin diyelim.

Halinize şükredin.

 

Ersoy K

 

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler