Akaryakıtta indirim geliyor !

Akaryakıtta indirim geliyor !

0
PAYLAŞ

EPDK Başkanı açıkladı! Akaryakıtta indirim geliyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, akaryakıt dağıtım şirketleriyle görüşme yaptıklarını duyurdu, “Bu geceden itibaren yurt genelinde akaryakıt fiyatlarında 17-25 kuruş arasında indirimler olacak. Bu indirim, petrol fiyatları ve döviz hareketlerinden bağımsız şekilde, doğrudan dağıtıcı ve bayinin kar marjlarından yapılacak.” ifadelerini kullandı.

 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, EPDK’nin akaryakıt fiyat hareketlerini yakinen takip etmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

Konu ile iligli olarak akaryakıt dağıtım şirketleriyle görüştüklerini söyleyen Yılmaz, şirketlerin gereken çalışmaları yapacağını belirtti

TAKİP ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

 “Bu geceden itibaren yurt genelinde akaryakıt fiyatlarında 17-25 kuruş arasında indirimler olacak. Bu indirim, petrol fiyatları ve döviz hareketlerinden bağımsız şekilde, doğrudan dağıtıcı ve bayinin kar marjlarından yapılacak.”

TAVSİYE ETMİYORUZ

Yılmaz :

“Bir istasyonda fiyat 5 lira 50 kuruşken, birkaç kilometre ötede 5 lira 20 kuruş düzeyinde. Bazı vatandaşlarımız sadece marka sebebiyle akaryakıt için 20-30 kuruş fazla ödeyebiliyor. Oysa, bütün lisanslı bayilerde akaryakıt kalitesi aynı. Bir istasyonunun kira gideri olmayabilir, satış hacmi farklı olabilir ve maliyetleri düşük olabilir. Bunlar da pompaya yansır. Hiçbir vatandaşımız bu şirketlerden daha zengin değil. Öyleyse markaya göre değil bütçeye göre hareket edeceğiz. Vatandaşımız ‘Ucuz yakıt arabama zarar verir.’ diye düşünmesin, bize güvensin. Hakkari’deki akaryakıtın kalitesiyle Edirne’deki, İstanbul’daki, Ankara’daki akaryakıtın kalitesi aynı. Yeter ki lisanslı bayi olsun. Ucuz olanı tercih etmekte sıkıntı yok” dedi.

 

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK