Connect with us

EKONOMİ

ABD üretimi Apache’den vazgeçip Türk yapımı ATAK helikopterini almaya karar verdiler

ABD üretimi Apache’den vazgeçip Türk yapımı ATAK helikopterini almaya karar verdiler

Türkiye’nin yerli ve milli imkanlarla ürettiği ATAK helikopterine her geçen gün ilgi katlanarak artıyor. Filipinler Savunma Bakanı Delfin Lorenzana, Filipinler Hava Kuvvetleri’nin  ABD yapımı Apache veya Viper saldırı helikopterlerinin yerine Yerli ve Milli olan Türk yapımı ATAK saldırı helikopterlerini satın alacağını duyurdu.

Filipinler Savunma Bakanı Delfin Lorenzana, Malacanang’da gerçekleştirdiği basın toplantısında Filipinler Hava Kuvvetleri (PAF) envanter katılmak üzere alınacak helikopterlere yönelik duyuru yaptı. Lorenzana, Filipinler Hava Kuvvetleri’nin ABD yapımı Apache veya Viper taruz helikopterleri yerine Türk yapımı ATAK taruz helikopterlerini satın alacağını bildirdi.

“ABD İLE İLİŞKİLERİMİZ SORUNLU OLDUĞU İÇİN DEĞİL,TÜRKİYE’NİN YAPTIĞI ATAK DAHA İYİ OLDUĞU İÇİN ONLARI SEÇTİK”

Bakan Lorenzana, ABD helikopterlerini satın almaktan vazgeçmelerinin sebebi olarak ABD ile Filipinler arasındaki ilişkilerin sorunlu olmasından kaynak olmadığını , Türk saldırı helikopteri olan ATAK’ın aynı performansı daha ucuza sağlaması olduğunu söyledi.

“6 ADET ALABİLİRİZ”

“Saldırı helikopteri satın alma bütçemiz sadece 13 milyar Filipin Pezosu” olduğunu ifade eden Bakan Lorenzana, “İhtiyacımızı ABD’den karşılarsak yalnızca 1 ila 2 saldırı helikopteri alabiliriz. Oysa aynı miktardaki paraya en az 6 adet Türk ATAK helikopteri satın alabiliyoruz”  dedi.

DÜNYANIN EN İYİ SALDIRI HELİKOPTERLERİNDEN 

Bakan Lorenzana, “Türk yapımı ATAK helikopterleri, dünyanın en iyi saldırı helikopterlerinden biri” diyerek ATAK helikopteri için anlaşmanın yeni tip covid-19 korona virüs krizinden önce olduğunu da duyurdu.

Dünya’da ABD helikopterlerinin en büyük rakibi yerli ve milli gururumuz ATAK helikopterleri olduğu bir kere daha tescillendi.

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EKONOMİ

Berat Albayrak için çarpıcı iddia, Berat Albayrak Gerimi Dönüyor? Ak Parti’de Sevinç Başladı!

Berat Albayrak için çarpıcı iddia, Berat Albayrak Gerimi Dönüyor? Ak Parti'de Sevinç Başladı!

Berat Albayrak için çarpıcı iddia, Berat Albayrak Gerimi Dönüyor? Bir çok Ak partilinin ve MHP seçmeninin geri dönmesini istediği Berat Albayrak geri dönebilir iddiası ortaya atıldı, Ak partili ve MHP’li seçmen ise Berat Albayrak geri dönmesini istiyor, Gazı bulan kişi olarak ortaya atılan ve İsrail ile enerji işlerini isteyen Ak partinin Bu yüzden Berat Albayrak2ı yeniden görev vereceği iddia ediliyor.

Ekonomist İbrahim Kahveci, TV 5’te yayınlanan ve moderatörlüğünü Hasan Basri Akdemir’in yaptığı Ekonomi ve Ötesi programında ekonomiyi değerlendirdi. Kahveci, “Önce Berat Albayrak’ın döneminin fikri olarak aklanması ve temizlenmesi gerekiyor” diyerek Berat Albayrak’ın yeni bir göreve gelebileceğini ifade etti.

Haberi Okumaya Devam Et

EKONOMİ

JES raporu: Aydın’da inciri, Manisa’da üzümü bitirdi!

JES raporu: Aydın'da inciri, Manisa'da üzümü bitirdi!

JES raporu: Aydın’da inciri, Manisa’da üzümü bitirdi! Dünyanın bir çok kesimi doğa için projeler ile ülkelerde geleceğini inşa ederken Türkiye’de olan durum ise düşündürücü olmaya devam ediyor, CHP vekilinin sözleri yakın Zaman’da TBMM içinde tartışılacak..

CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, jeotermal enerji santrallerinin (JES) Ege bölgesindeki tarımı etkilediğini vurgulayarak, “Çalışmalarımızın sonunda bir rapor hazırlayarak bunu TBMM Başkanı’na da yollayacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanı’na da yollayacağız. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na da sunarak kamuoyuna açıklayacağız. TBMM’de araştırma komisyonu oluşturulması için de teklif vereceğiz” dedi.

Haberi Okumaya Devam Et

EKONOMİ

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan İBB’nin mobil ekmek büfelerine yasak! Bakanlık Halkın Ekmeği ile Oynadı!

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan İBB'nin mobil ekmek büfelerine yasak! Bakanlık Halkın Ekmeği ile Oynadı!

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan İBB’nin mobil ekmek büfelerine yasak! Bakanlık Halkın Ekmeği ile Oynadı! Yoksul ailelere yönelik çalışma yapan İBB CHP’li başkan Ekrem İmamoğlu’na bu Sefer’de Bakanlık yasak verdi. Bakanlığın imzası ile artık mobil ekmek satışları yasaklandı!

Dark gelirli ailelere ekmek götüren İBB yönetimi CHP ve İYİ parti ise halkın ekmeği ile bakanlık oynuyor yetmedi mi bir yandan İBB meclisinde ekmek satışını engellemek için el kaldırıyorlar yetmedi şimdi ‘de bakanlık devreye giriyor bu halktan ne istiyorsunuz?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet bahçeli konuyla ilgili açıklama yapmadı! Vatandaş isyan etti! Bir ekmek için yasak verenler yarın seçimde kapımıza hangi yüzle gelecek.

Tarım ve Orman Bakanlığı, ekmek satışına ilişkin yayımladığı genelgede mobil araçlarda ekmek satışını yasakladı. Bakanlığın yayımladığı genelge ile İBB’nin mobil ekmek büfelerinde ekmek satışı yasaklanmış oldu.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler