100 bin kişiye istihdam geliyor

100 bin kişiye istihdam geliyor

0
PAYLAŞ

100 bin kişiye istihdam geliyor

Sıfır Atık Projesinin pivot bölgesi olan Kızılcahamam’da incelemelerde bulunuldu .

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “2023’e kadar tüm Türkiye’de sıfır atık uygulamasını yaygınlaştıracağız ve bu çerçevede yıllık 20 milyar lira tasarruf, 100 bin kişiye de doğrudan istihdam sağlamış olacağız” ifadelerini kullandı.

Son dakika: Bakan Kurum açıkladı! 21 Mart'ta açılıyor...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kızılcahamam’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın kontrollerin’de yürütülen Sıfır Atık Projesini teftiş etti. Bakan Kurum, yapılan bu proje kapsamında devam eden sokak sağlıklaştırma, kentsel dönüşüm ve atık depolama merkezi çalışmalarını bölgede inceleyerek yetkililerden konu hakkında bilgi aldı. İnceleme sonrasında açıklama yapan Kurum,

 “Bundan 1 yıl önce Kızılcahamam’ın geleceği adına kentsel dönüşüm, millet bahçesi, sokak sağlıklaştırma projesi, pazar yeri, sıfır atık projesi gibi birçok projeyi burada istişare ettik ve belli kararlar aldık. Kızılcahamam Ankara’mızın akciğeri konumunda, ormanlarıyla, suyuyla hem Ankara’mız hem ülkemiz için çok önemli bir turistik destinasasyon. Aynı zamanda tarihiyle, kültürüyle gerçekten hem Ankara için hem de ülkemiz adına önemli bir ilçemiz. Bu anlamda Kızılcahamam için bizim hedeflerimiz var. Tüm Türkiye’miz için olduğu gibi Kızılcahamam’da da Kızılcahamam’ı marka şehir yapacak projeleri adım adım kararlı bir şekilde yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

İlçede önemli bir sokak sağlıklaştırma hareketinin yürüttüklerinin altını çizen Bakan Kurum, “Tabela kirliliğini, sokak aydınlatmalarından cephe kirliliğini ortadan kaldıracak önemli bir sokak sağlıklaştırma projesini yürütüyoruz. Etaplar halinde yapacağız ve bittiği zaman Kızılcahamam içinde gezen vatandaşlarımız, yerli, yabancı turistlerimiz burada hem doğal güzelliklerden faydalanacaklar hem de gezerken mutlu, huzurlu şekilde gezme fırsatı yakalayabilecekler. Buradaki esnafımız iş yaparken yine bir düzen, bir uyum çerçevesinde işlerini yapabilecek. Hem istihdamı hem ticareti artıracağımız önemli bir projeyi şehir merkezinde gerçekleştiriyoruz” dedi.

BİR CEVAP BIRAK