Yeni parti S-400'lerin Türkiye'ye tesliminde sona gelindi, önümüzdeki ay bitirmek istiyoruz! » Baykuş Haber
Connect with us

DÜNYA

Yeni parti S-400’lerin Türkiye’ye tesliminde sona gelindi, önümüzdeki ay bitirmek istiyoruz!

Yeni parti S-400'lerin Türkiye'ye tesliminde sona gelindi, önümüzdeki ay bitirmek istiyoruz!

Yeni parti S-400’lerin Türkiye’ye tesliminde sona gelindi, önümüzdeki ay bitirmek istiyoruz! ABD içinde geniş yer bulan haberle ilgili olarak Rusya’dan Türkiye’ye gelmesi gündemde olan yeni füzelerin teslimi ile ilgili konuştu.

ABD ve NATO ise S400 alınmaması ve kullanılmama garantisi istemişti. Bu konuda konuşmalar müzakereler devam ederken, yapılan anlaşma gereği s400 alınmasının altı çizildi.

Konuyla ilgili olarak basına yansıyan haberler ise şu şekilde yansıdığı görüldü.

Rosoboronexport CEO’su Mikheyev’e göre s400 hava savunma sistemlerine ilişkin bir finansal iş birliği oluşturulmuştur. Bazı kritik durumlar ise devam ediyor.

Rus savunma sanayii kuruluşu Rosoboronexport CEO’su Alexander Mikheyev Tass’a yaptığı açıklamada, yeni parti S-400 hava savunma sistemlerinin Türkiye’ye teslimi ile ilgili nihai istişarelerin devam ettiğini, finansal modelin yanı sıra teknik işbirliği için de bir program oluşturulduğunu bildirdi.

“ÖNÜMÜZDEKİ AY BİTİRMEYİ PLANLIYORUZ”

Mikheyev gazetecilere demecinde, Rusya’nın resmi silah ihracatçısı Rosoboronexport’un önümüzdeki aylarda Türkiye’ye yeni parti S-400 bataryalarını teslim etmek için bir proje geliştireceğini söyledi.

Mikheyev, “Önümüzdeki aylarda projeyi bitirmeyi planlıyoruz” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet