Suudi Arabistan koronavirüs yasaklarına başladı

Suudi Arabistan koronavirüs yasaklarına başladı

Dünya koronavirüs ile mücadele etmeye devam ediyor, Çin'de görülen ilk vakanın ardından tüm dünyaya yayılan virüs can kaybı sayıları nedeniyle birçok ülkede tedbirleri sıklaştırmaya başladı. En son Suudi Arabistan'da bu virüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı kararı alındığı bildirildi.

0
PAYLAŞ

Dünya koronavirüs ile mücadele etmeye devam ediyor, Çin’de görülen ilk vakanın ardından tüm dünyaya yayılan virüs can kaybı sayıları nedeniyle birçok ülkede tedbirleri sıklaştırmaya başladı. En son Suudi Arabistan’da bu virüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı kararı alındığı bildirildi.

Suudi Arabistan, koronavirüsün yayılmasını engellemek için 21 günlük sokağa çıkma yasağı kararı aldı.

Suudi Arabistan Kralı Salman bin Abdulaziz Al Suud, koronavirüs salgınının ülkesinde yayılmasını önlemek için 21 gün boyunca akşam 19:00 ile sabah 06:00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı getirdi. Bugün itibariyle başlayacak yasak kapsamında vatandaşlar evlerinden çıkamayacak. Alınan yasak, güvenlik görevlilerini, sağlık ve medya çalışanlarını kapsamayacak.

Kral Salman daha önce virüsün yayılması ile mücadele için sıkı önlemler alınmaya devam edileceğini açıklamıştı. Ülkede, Mekke’deki Harem-i Şerif ve Medine’deki Mescid-i Nebevi de dahil tüm camilerde cemaatle namaz kılınması askıya alınmıştı. Öte yandan iç hat uçuşları, otobüs ve trenler seferleri ile taksi hizmetleri de 2 hafta boyunca askıya alındı.

Suudi Arabistan’dan bugüne kadar 511 koronavirüs vakasına tespit edilirken, henüz can kaybı yaşanmadı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK