Rusya'dan Türkiye açıklaması: İdlib’deki teröristler ile muhalif grupları birbirinden ayırmasını içeriyor » Baykuş Haber
Connect with us

DÜNYA

Rusya’dan Türkiye açıklaması: İdlib’deki teröristler ile muhalif grupları birbirinden ayırmasını içeriyor

Rusya'dan Türkiye açıklaması idlib terör muhalifleri ayırın

Rusya’dan Türkiye açıklaması: İdlib’deki teröristler ile muhalif grupları birbirinden ayırmasını içeriyor. Rusya’dan açıklamalar gelmeye devam ediyor, İdlib’de olan durumlarla ilgili olarak açıklama yapan Rus devletinin açıklamaları gündeme bomba gibi düştü, geçtiğimiz hafta bir çok yeri bombalayan Rusya’nın bombardımanın ardından açıklama yapması ise Rusya’nın bölgeyi elinde tutma gerekçesi olarak gösteriliyor!

Sputnik’in aktardığına göre; Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Mısırlı mevkidaşı Sami Şükrü ile başkent Moskova’da gerçekleştirdiği görüşme sonrası yaptığı açıklamalarda, “İdlib gerilimi azaltma bölgesinde, terörist tehdidi devam ediyor, hatta artıyor” dedi.

Suriye’nin İdlib böglesinde varlığını koruyan terörist grupların bulundukları alandan Suriye ordusuna karşı saldırılarını sürdürdüğünü kaydeden Lavrov, “Dahası, Rus güçlerine karşı saldırı girişimlerinde bulunuyorlar” diye ekledi.