Rusya’dan Esed’e can suyu Türkiye’ye gövde gösterisi

Rusya’dan Esed’e can suyu Türkiye’ye gövde gösterisi

0
PAYLAŞ

Rusya’dan Esed’e can suyu Türkiye’ye gövde gösterisi

Suriye’nin İdlib’ de Türk Silahlı Kuvvetlerinin kontrol ve gözlem  alanlarına  saldırdıktan sonra geri çekilmek zorunda kalan, Katil Beşar Esed rejimine bağlı askerlerin imdadına Rusya yetişti. İdlib’de Türk yapımı yerli ve milli Öbüslerimizin karşısında yerlebir  olan rejim askerlerine Rus yapımı 2A/65 obüsleri teslim edildi.

Yerli ve Milli Fırtına obüslerinin menzili 40 km ve üstüne çıkarken , Rusya yapımı 2A65 Msta-B obüsünün menzili ise 28,9 km olarak biliniyor.Katil Esed rejimi savaşın başından beri bu obüsleri kullanıp şerefli TÜRK ASKER’i karşısında yerle bir olurken Rusya Esed’e can suyu olurcasına Rus yapımı2A65 Msta-B sevkiyatını arttırarak desteklerini tam anlamıyla sürdürüyor.

Rusya bu stratejik hamlesiyle saha’da Esed’i kullanıp kendi amacına hizmet ettirirken, masada’ da elini güçlendirmeyi hedefliyor. Yaşanan son olaylar da çatışmanın artmasının sebebinin bu obüsler olduğu rapor ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 5 Mart 2020 tarihinde bir araya gelmesi planlanıyor.

BaykusHaber.com Kucusu : Raif YAVUZYILMAZ

BİR CEVAP BIRAK