Joe Biden : ‘Senato için yarışıyorum’ dedi gündeme oturdu !

Joe Biden : ‘Senato için yarışıyorum’ dedi gündeme oturdu !

0
PAYLAŞ
Former US Vice President Joe Biden, Democratic presidential candidate, speaks at the Lodges at Gettysburg October 6, 2020, in Gettysburg, Pennsylvania. - Democrat Joe Biden warned on October 6, 2020 that "the forces of darkness" are dividing Americans, stressing that as president he would strive to "end the hate and fear" consuming the nation. (Photo by Brendan Smialowski / AFP) (Photo by BRENDAN SMIALOWSKI/AFP via Getty Images)

Joe Biden : ‘Senato için yarışıyorum’ dedi gündeme oturdu !

 

ABD’de Demokrat başkan adayı Joe Biden’ın katıldığı etkinlikte Beyaz Saray yerine ABD Senatosu için yarıştığını söyledi ülke de güdemin tepesine oturdu.

 

ABD’de Demokrat başkan adayı Joe Biden, Ohio’da yaptığı seçim etkinliğinde seçilmesi durumunda ABD’nin krizlerden daha kolay çıkabileceğini belirterek, “Biliyorsunuz, birlik olmamız lazım. Benim Demokrat olarak Senato için yarışmamın nedeni de bu” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Biden’ın Ohio’ya gitmeden önce gazetecilere yaptığı açıklamada da bir dönem Massachusetts Valisi olan Mitt Romney’in adını hatırlayamaması da aynı gün içinde eleştirildiği ikinci konu oldu.

ABD Başkanı Donald Trump ise rakibine Twitter üzerinden yüklenerek, “Uykucu Joe bugün çok kötü bir gün geçirdi. Mitt Romney’in adını hatırlamadı, ABD Senatosu için aday olduğunu söyledi, hangi senatoda olduğunu unuttu. Bunların herhangi birini ben yapsaydım, yarışta saf dışı bırakılırdım” eleştirisinde bulundu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK