Hayatı İlginçliklerle Dolu Bir Adam: Hidayet Kadiroğlu

Hayatı İlginçliklerle Dolu Bir Adam: Hidayet Kadiroğlu

1
PAYLAŞ
Hayatı İlginçliklerle Dolu Bir Adam: Hidayet Kadiroğlu

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde yayınlanan Survivor’da yarışmacılardan biri hem renkli tavırlarıyla adından söz ettirdi, hem de hayat hikayesi ve farklı bir milletten oluşuyla dikkatleri üzerine çekti. Bu ismin ülkemizden biri olması da, onun Türkiye sosyal medyasında epey popüler hâle gelmesini sağladı. İşte Güney Afrika’daki temsilcimiz Hidayet’in öyküsü…

 

Hidayet Kadiroğlu; 13 Mayıs 1992’de Mersin’de dünyaya geldi. Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Yetiştiriciliği bölümü mezunu olan Kadiroğlu, 2015’ten beri Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde yaşamakta. Okulundan mezun olduğu 2014 yılından itibaren Dünya’nın pek çok limanını, o dönemki işi olan gemi mürettebatlığı nedeniyle gezme fırsatı bulan Hidayet; 2015 yılında Cape Town’a gider. Çalıştığı geminin bekleme süresi 1 haftaya kadar uzamıştır ve bu nedenle şehirde epey bir vakit geçirme fırsatı bulur. Cape Town’daki üçüncü gününde Cynthia adlı melez bir kadınla tanışır. Tanıştıktan iki gün sonra evlenme kararı alırlar ve Hidayet Cape Town’a yerleşir.

Hidayet kadiroğlu şampiyon oldu

 

Güney Afrika’da yaşadığı süre içerisinde denizciliğin dışında pek çok işle uğraşır Hidayet. Bunlardan birkaçı; avcılık, turist rehberliği, garsonluk ve barmenlik olarak sıralanabilir. Ancak şehri ve ülkeyi çok sevmiştir ve Türkiye’ye dönmek istememektedir. İlk başlarda Cynthia’nın da bu kararda etkisi büyük olsa da, üç yıl sonra boşanırlar ve Hidayet Kadiroğlu artık şehirde tek başına yaşamaya başlar.

 

Normal hayatta yaptığı işlerin yanında, extreme sports merakı olan Kadiroğlu, uğraştığı sporlardan çektiği görüntüleri Instagram sayfasında paylaşır ve Güney Afrika çevresinde popüler bir figür hâline gelir. Paylaştığı görseller sayesinde Hidayet Kadiroğlu’na ünlü olmanın kapısı, Güney Afrika’nın popüler TV kanalı DSTV’de yayınlanan Survivor’dan teklif alır ve extreme sports heyecanını bütün bir ülke önünde yaşamanın mutluluğuyla bu teklifi kabul eder. Burada gösterdiği renkli karakteri ve başarılı performansıyla da hem Güney Afrika’da, hem de ana vatanı olan Türkiye’de büyük bir popülarite elde eder.

 

Yarışmadan kazanacağı parayla, hobisi olan extreme sportsu meslek haline getirmek isteyen ve 107 kod numarasıyla oy toplayan Hidayet Kadiroğlu’na ülkecek başarı diliyoruz.

Hidayet kadiroğlu kariyerine yurtdışın da devam edeceğini dile getirdi.

Kaynak : Newsgoogle

PAYLAŞ

1 YORUM

  1. Türkiye’de olsa Hidayet gündem olurdu.. ama kaç kişi biliyor ki adami helal olsun ben izlemiştim görüntülerini

BİR CEVAP BIRAK