Florida'da silahlı saldırı: Hayatını kaybedenler ve yaralılar var terör grupları ateş açtı! | Baykuş Haber
Connect with us

DÜNYA

Florida’da silahlı saldırı: Hayatını kaybedenler ve yaralılar var terör grupları ateş açtı!

Florida'da silahlı saldırı: Hayatını kaybedenler ve yaralılar var terör grupları ateş açtı!

Florida’da silahlı saldırı: Hayatını kaybedenler ve yaralılar var terör grupları ateş açtı! ABD eyaletin’ de olan silahlı saldırı dünya gündemine bomba gibi düştü, konser için toplanan masum sivillere ateş açanların ise terör grupları üyesi olduğu iddia edildi.

Üç masum insanın hayatını kaybettiği silahlı saldırıda ise 20 den fazla yaralının olduğu bildirildi.

ABD’nin Florida eyaletinde saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı.

Miami-Dade polis müdürü Alfredo Ramirez, Florida’nın Hialeah kentindeki bir bilardo kulübünün dışında silahlı saldırı düzenlendiğini belirtti.

Haberde, beyaz bir arabadan inen üç kişinin konser için toplanan kalabalığın üzerine ateş etmeye başladığı belirtildi.

Miami-Dade polis müdürü Alfredo Ramirez III, polisin Florida’da bir kulüpte ateş açan, en az iki kişiyi öldüren ve en az 20 kişiyi yaralayan saldırganları aradığını söyledi.

Ramirez, beyaz bir Nissan Pathfinder’ın Hialeah’daki bir bilardo kulübüne 00: 00-01: 00 saatleri arasında gittiğini söyledi.
Saldırı silahları ve tabancalarla dışarı çıkan 3 kişi, konser için toplanan kalabalığın üzerine ateş açmaya başladı.
Hialeah, Florida

Ramirez, olay yerinde iki kişinin öldüğünü ve 20 ila 25 kişinin yakınlardaki çeşitli hastanelerde bulunduğunu söyledi. Polis, hastaneye kaldırılanlardan en az birinin durumunun kritik olduğunu söyledi.
Ramirez , “Bunlar, ayrım gözetmeksizin kalabalığa ateş açan soğukkanlı katiller ve adalet arayacağız” dedi . “Kurbanların ailesine en derin taziyelerimi sunuyorum.”
Miami-Dade Polis Departmanı, saldırganlar veya nerede oldukları hakkında bilgisi olan herkesin yetkililerle iletişime geçmesini istiyor.