Ermenistan Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattına alçak saldırı

Ermenistan Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattına alçak saldırı

0
PAYLAŞ

Ermenistan Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattına alçak saldırı

 

Azerbaycan, Ermenistan ordusunun Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattını saldırmaya çalıştığını duyurdu. Azerbaycan Başsavcılığı, Ermenistan ordusunun akşam saat 21.00’de Bakü-Tiflis-Ceyhan petrol boru hattının Yevlah ilçesinden geçen bölümüne yönelik füze saldırısı yaptığını belirtti.

 

Yapılan açıklamada ;

 

“Petrol boru hattı, Avrupa’nın enerji güvenliğinde özel yere sahip, bölgenin en büyük stratejik projesi. Ordumuzun kararlı tedbirleri sonucu bu terör girişimi önlendi” ifadelerine yer verildi.

Bununla beraber  ‘işgalci güçlerin’ Terter ilçesine yönelik düzenlediği saldırı sonucu bir kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Ermenistan’dan yalanlama

Ermenistan Savunma Bakanlığı Sözcüsü Şuşan Stepanyan, Azerbaycan’ın Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattına saldırı düzenlediği iddiasını reddetti.

Stepanyan, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “Bariz yalan. Petrol ve doğalgaz altyapısını hedef almadığımızı defalarca söyledik, ancak yeri nere olursa olsun Dağlık Karabağ’a saldıran tüm askeri tesis ve hedefler yok edilecek” dedi.

BİR CEVAP BIRAK