Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Yunanistan’a çok sert tepki: Sahada da masada da göstereceğiz...

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Yunanistan’a çok sert tepki: Sahada da masada da göstereceğiz !

0
PAYLAŞ

 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Yunanistan’a çok sert tepki: Sahada da masada da göstereceğiz !

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yunanistan-Mısır anlaşmasına ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, “Bu anlaşmanın yok hükmünde olduğunu sahada da masada da göstermeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan-Mısır anlaşmasına ilişkin açıklama yaptı.

“Açıklamayı burada duyduk. Verilen koordinatlara baktık. Henüz anlaşma metni ve haritayı görmedik. Ama koordinatlardan kolayca görüyoruz ki bu anlaşma Türkiye ve Libya’nın kıta sahanlığını ihlal ediyor. Dolayısıyla bizim daha önce Birleşmiş Milletler’e ilettiğimiz kıta sahanlığını ihlal eden anlaşma yok hükmündedir.

HEM SAHADA HEM MASADA GÖSTERECEĞİZ

Biz de hem kendimizin hem de Kıbrıs Türk halkının hakkını korumak için bugüne kadar net, somut adımlar attık. Bu anlaşma yok hükmündedir. Bunun yok hükmünde olduğunu sahada da masada da göstermeye devam edeceğiz. Hem bunlara hem de tüm dünyaya. Ve Türkiye Cumhuriyeti kendi kıta sahanlığı içinde kendi haklarını ve Kıbrıs etrafında da Kıbrıs Türklerinin hakkını kararlı bir şekilde sahada ve masada korumaya devam edecektir. Bu tür anlaşmalar bizi yolumuzdan alıkoyamaz.”

BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NDAN TÜRKÇE VE İNGİLİZCE PAYLAŞIM

Bakan Çavuşoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Yunanistan-Mısır anlaşması yok hükmündedir. Türkiye’nin ve Kıbrıs Türklerinin haklarını sahada ve masada kararlılıkla korumaya devam edeceğiz !” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK