Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müjdeyi açıkladı: KKTC'ye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet Bahçesi yapılacak » Baykuş Haber
Connect with us

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müjdeyi açıkladı: KKTC’ye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet Bahçesi yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müjdeyi açıkladı: KKTC'ye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet Bahçesi yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müjdeyi açıkladı: KKTC’ye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet Bahçesi yapılacak, Ak parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KKTC müjdesi gündem oldu.

Müjdenin ise Külliye ve Millet bahçesi olması ise sosyal medyada gündem oldu.

Erdoğan’ın Külliye ve Millet bahçesini yapacak şirketler ise Ak partiye yakın firmalar olacağı iddia edilmeye başlandı.

Projenin bittiğini ve artık yapılması için adım atılacağını ifade etti Ak parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC’de olan külliyenin ve parlemontoı binasının KKTC2ye yakışmadığını ifade ederek İngiliz’den kalma gece kondu dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları:

Bugün bizim için çok ama çok anlamlı bir gün. Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47’nci yıl dönümünde KKTC’de bulunmanın Cumhuriyet Meclisi’nin çatısı altında sizlerle bir araya gelmenin bahtiyarlığı içindeyim. Ebedi ve ezeli kardeşliğimizi tüm dünyaya isteseler de istemeseler de bir kez daha ilan ediyoruz.

MÜJDE’DEN KÜLLİYE ÇIKTI

Bilindiği gibi KKTC Cumhurbaşkanlığı’nın düzgün bir külliye ve binası yok. Biz bunu KKTC’ye yakıştırmıyoruz. Şimdi Cumhurbaşkanlığı’nın külliyesi ile ilgili proje çalışmaları bitti ve inşaasına yakında başlıyoruz.

Bir millet bahçesi de yapalım istiyoruz. Devlet olmanın işte ifadesi budur. Bunu inşallah projeyi hayata geçirerek birilerine göstereceğiz. Aynı zamanda parlamento binası yapacağız. Mileltvekillerimizin kendilerini özgür ve rahat hissedebilecekleri alanları olsun istiyoruz. 500 dönüm arazi tahsis ettik.