Connect with us

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Çin baskısı deprem paylaşımını sildi!

İzmir’de yaşanan 7.0 depremin ardından bir çok ülke ve kuruluş Türkiye için seferber oldu, özelikle Avrupa ülkeleri asya ülkeleri ve dünyanın her yerinden ülkeler destek mesajı yayınladı..

Çin devleti ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bir paylaşımı silmesi istediğini oetaya çıktı tayvan basını haberi şöyle duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cuma günkü depremin ardından yardım teklifinde bulunan ülkelere teşekkür ettiği tweetini silmesi, Tayvan basınında yankı buldu.

Tayvan gazeteleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tweetini Çin’in baskısıyla silmek zorunda kaldığını öne sürdü.

Tweette Tayvan bayrağı da yer alıyordu.

Çin Tayvan’ı topraklarının bir parçası olarak görüyor, tanımıyor ve tanıyan ülkelerle de ilişkilerini askıya alıyor.

Taipei Times gazetesi bugün yayımladığı haberinde, “Erdoğan 31 Ekim’de yardım teklifinde bulunan ülkelerin adlarını değil bayraklarını paylaşmıştı ve paylaşımında Tayvan bayrağı da vardı. Daha sonra bu tweeti silip Tayvan bayrağı çıkarılmış görseli paylaştı” ifadelerini kullandı.

Gazeteye göre parlamentoda muhabirlerini sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Joseph Vu, “Türkiye’deki temsilciliğimizin edindiği bilgiye göre bu Çin’in baskısı sonucu gerçekleşti” dedi.

Joseph Vu, afet yaşayan ülkelere yardım etmeye devam edeceklerini söyledi.

Tayvan merkezli Merkezi Haber Ajansı’na göre Başbakan Su Sen-çang ise bu örneğin “Çin yöneticilerinin eski kafalılığını” gösterdiğini söyledi.

Liberty Times gazetesi de “Çin’in kurt savaşçıları tekrar baskı yapıyor!” başlığını kullandı.

Gazete çok sayıda bayrağın yer aldığı paylaşımın birkaç saat içinde kaldırıldığını yazdı.

Taiwan News sitesi ise “Dışişleri Bakanlığı bunun Tayvan’ı yıldırmayacağını ve Türkiye’ye yardım teklifine devam edeceklerini söyledi” ifadelerini kullandı.

Çin basını: ‘Türkiye’nin Çin’in politikalarını kabul ettiğini gösteriyor’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tweetini silmesi Çin basınında da ilgi gördü.

Devlet kontrolündeki milliyetçi Global Times sitesi “Bazı Tayvanlı ayrılıkçılar Erdoğan’ın yeni tweetinin altında toplaşarak Türkiye’den özür talep etti” dedi. Site, Erdoğan’ın paylaşımını kaldırmasının, Türkiye’nin bu konuda Çin’in politikalarını kabul ettiğini gösterdiğini aktardı.

Sina.com haber portalı da Tayvan’da iktidarda olan Demokratik İlerici Parti yöneticileri için “Parti liderliği doğal afetleri böylesi aşağılık eylemler için kullanıyor” ifadelerini kullandı.

Eskiden aynı ülkenin parçası olan iki ülke, 1949’a kadar süren iç savaşta bölünmüş, Çin anakarası Mao Zedong liderliğindeki komünistlerin kontrolünde kalırken kapitalistler Tayvan’a çekilmişti.

Resmi adı Çin Cumhuriyeti olan Tayvan da Çin’i kendi topraklarının bir parçası olarak görüyor.

Tayvan’ı yalnızca Birleşmiş Milletler üyesi 14 ülke tanıyor. 50’den fazla ülke ise temsilcilik ofisleri veya konsolosluklar aracılığıyla Tayvan ile gayrı resmi bir ilişki sürdürüyor.

Türkiye de Tayvan’ı tanımayan ülkeler arasında.

 

DÜNYA

Adriana Lima’ya çağrı Köpeğin adımı olur limacığım. Senin itin olur

Adriana Lima'ya çağrı Köpeğin adımı olur limacığım. Senin itin olur

Adriana Lima’ya çağrı Köpeğin adımı olur limacığım. Senin itin olur, Dünyaca ünlü model üçüncü köpeğini Sivaslılar hediye edecek, Sivas kangal besleyen Adriana Lima için Sivas’ta kangal yetiştiren köpek sahipleri Lima’ya köpeği hediye edecek.

 

Dünyaca ünlü model Adriana Lima’nın Los Angeles’taki evinde baktığı Kangal köpeklerinin sayısını ikiye çıkarması Sivas’taki Kangal yetiştiricilerini sevindirdi. Kangal yetiştiricileri Lima’nın istemesi halinde üçüncü köpeği, kendisine hediye edebileceklerini söyledi.

Brezilyalı model Adriana Lima geçen yıl temmuz ayında Los Angeles’taki evinde baktığı Sivas Kangal köpeği sayısını ikiye çıkardı. İlk köpeğine ‘Darry’ adını veren Lima, yavruyken aldığı ikinci köpeğine ise ‘Duran’ ismini verdi.

Lima, köpeklerinin adıyla açtığı sosyal medya hesabından da Kangal köpeklerini dünyanın en güzel köpeği ilan etti.

Ünlü model, kangalları ABD’ye yasal olarak götüren bir çiftliğin gönüllü elçisi oldu. Sosyal medyadan, “ABD’ye yasal yollarla Sivas Kangalı getirin ve bu eşsiz köpeklerin keyfini sürün. Bu köpekler eşsiz ve muhteşem” paylaşımı yapan Adriana Lima’nın Kangal sevgisi, Sivas’taki Kangal köpeği yetiştiricilerini mutlu etti.

“4 AYLIK OLMADAN KÖPEĞİN YURT DIŞINA ÇIKIŞI YASAK”

Sivas Doğal Irk Kangal Köpeği Sevenler ve Koruyanlar Derneği Başkanı Orhan Yalçınkaya, “Adriana Lima’nın kangal sevgisi ve tanıtımına katkı sunması bizleri memnun etti. Kangalların yurtdışına çıkışında bazı prosedürler var.”

“Bunlar daha düzgün, daha işlevsel hale getirilir ise dünyadaki herkesin bu canlıyı sahiplenip besleme imkanını sağlamış oluruz. Mesela Adriana Lima bir yavru sahiplendiğini söylemiş. Hatta Sivas şartlarından alındığı söylenmiş ama Türkiye’den 4 aylıktan daha önce bir köpeğin yurtdışına çıkışı yasak. Çünkü evrakı dahi 4 aylık olunca hazırlanıyor” dedi.

“3’ÜNCÜ KÖPEĞİ HEDİYE GÖNDEREBİLİRİZ”

Kangal köpeğinin her ortama uyum sağlayabildiğini kaydeden Yalçınkaya, “Kangal, kesinlikle bulunduğu ortama uyum sağlayabilen bir canlı olduğu için ister Afrika’da ister kutuplarda olsun her ortama uyum sağlar. Sadece bu canlının doğru kişilerden temin edilmesi gerekiyor.”

“Buna önem verilmesi gerekiyor. Eğer Adriana Lima isterse, biz 4 aylık olduğu zaman tüm aşıları yapılmış, orijinal Sivas menşeli, anne-baba şecereli yeni bir Kangal köpeğini kendisine hediye gönderebiliriz” diye konuştu.

Haberi Okumaya Devam Et

DÜNYA

Bu Katar başımıza bela olacak er ve geç!

Bu Katar başımıza bela olacak er ve geç!

İktidara yakın bazı kişilerin hayır katar ortak değil onlar bize destek oluyor demesini komik buluyorum, neden destek oluyor? Bizim milli olma çabamız varken bir yabancı firmanın ülkenin kaynaklarına ister katar olsun ister başka bir devlet ortaklık kurmasına asla iyimser bakmıyorum, bakanda zaten ya fetöcüdür yada Türk ve Türkiye düşmanı.

Bu kadar bize kara kaşımız gözümüz diye ortak olmuyor, 2000 yıllarından sonra resmen ülkede örümcek gibi dolaşıyorlar, bakınız bu katar başımıza bela olacak diyorum bugün gülersiniz ama yarın bu ABD’de ortağı katar bize düşman olursa şaşırmayın!

ABD ile ortak bir çok çalışması ve ve ABD için gelin üst kurun burada diyen kişiler! Kendi halkının çoğunun aç olduğu ülkedir katar, bakmayın yüksek binaların olduğuna halk sadece zengine hizmet ediyor! Krallık!

Şimdi zorunuza gidecek ama milli servetlerin bu şekilde verilmesine karşıyım benim ülkemin askeri üretim yerleri verildiğinde nasıl karşıysam benim paramla iş yapan yere’de ortak olmasına karşıyım, bu ülke başkalarına peşkeş çekilsin ortaklık yapılsın milli projeler için diyorum bunu gerçekten ihanbettir, şimdi ihanet dediğim için küfür edeceksiniz zamanın ‘da aynı şekilde Arap kralı için dediğim zamanları hatırlıyorum  neymiş Suud kralı ve şeyhi bize para veriyormuş el altından, Suud kralları bütün paralarını Türkiye’ye yatırmışlar İsviçre bankasından çekip bunu çekemeyen dış güçler bizimle uğraşmaya başlamış htta bir bakanda daha çocuk yaşta vardı oda bize o sebeple kafa tutmuş vs, Bu masallar ile büyüyen kişiler gerçekten uzak, hayal kuruyorlar, biz istemezmişim bu ülkenin daha dik durmasını, halkın emekli maaşı ile ev araba almasını elbet isteriz, bunun içinde var gücümüz ile her şeyden önde gelen Allah’ın sabit kıldığı adalet ile ülkemizi savunuruz Allaha şükür.

Beyler bayanlar, vatan hainleri hepinize diyorum, Devlet elbette ortak olur ama bu kadar çok ortalık felaket getirir, elinde olan ne varsa ortaklık yaptığın yarın seni masa başında bırakır.

Ortaklık mı yapacaksınız? Ben bir şey deyim milletin yararına olsun.

Rusya ile ortalık yapacaksın öylemi buyur kardeşim sende fındık var bendede gel ortakbir fabrika kuralık bunun karını iki devlet olarak yapalım buyur

Katarla ortaklık mı yapacaksın, bulursun bir proje iki devlet yaparsın

İngilizler ortaklı mı yapacaksın bulursun bir proje yaparsın

Ama benim paramı benim verilerimin olduğu bilgilerimin olduğu yeri ortaklık konusunda anlaşırsan arada dur arkadaş derim!

Neden mi Milli olduğumuz için, geçmişini ve tarihini bilmeyen nesil ve radikal islamcı kesim tarihi bilmez onların tek bildiği Türkiyeyi nasıl batırır ve Arap haline getiririz mantığı.

Ortaklı mı yapacaksınız dünyanın en gelişmiş eğitim devleti ile ortak bir okul devlet projesi yaparsınız ve el birliği ile binlerce yeni nesil akıllı insan yetişir,

Demem o ki mesele katar değil mesele bunca ortaklık olduğu yerde kavgada olur, hırsızlıkta olur, adam satmada olur.

Yoksa banana elin fistanlı katarlısından.

 

Bu devlet kimsenin malı değildir, bu devlet birilerinin sermayesi değildir, gün gelecek bu savunanlar bugün suud kralını nasıl eleştiriyorsa Katarlşı adamı da eleştirecek, unutmayın dün çalışan Telekom kablo ve verilerini unutmayın,

Bu milletin trollere değil akıllı İslam düşünürlerine ihtiyacı ve çomarlara değil. çomAk!

Bu gün aynı Suudi kralı için daha önce söylenen Katarlı kral mı şeyh mi neyse onun için deniyor, biz bu oyunu daha önce yaşadık, Tayip Erdoğanı seversiniz sevmesiniz benim umurumda değil, Tayip Erdoğan’da bir yaratıcı değil, bir peygamber değil, Elbette hata yapacak, sürekli alkışlarsak onun bu hatasını kim gösterecek, beni de sürekli birileri yalandan alkışlasa bende hatamı göremem , dolayısı ile devlet adamlarının severiz, hatası olduğu ayda söylemek benim vatandaşlık görevim tıpkı 2008 yılında dediğim gibi..

 

O günde fetö beladır, hatta küfürler ederken bana atama küfürler ediyorlardı, dün Barzani için dediklerimde beni yerden yere vuruyorlardı, dün çözüm  için dediklerimde bana hain diyenler oldu, daha önceki sene Suud kralına hakaret ettiğim için yedi ceddime küfürler edildi, bugün Katarlı adama dediklerim için ise ben CIA ajanıyım ulan nasıl ajanım adam ABD ile zaten ortak bari sallarken iyi sallayın çok ÇOKAK var gerçekten! Çok

Neyse altta olan bilgileri TBMM’den okuya bilirsiniz ben sizin için altım<

 

1- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ödemeler dengesi verilerine göre Katar’a yerleşik yabancıların Türkiye’deki doğrudan yatırımları 2002 yılı ile Ekim 2019 tarihleri arasında 2,7 milyar dolar düzeyinde bulunuyor. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın Kasım ayında yaptığı açıklamaya göre ise Katar’ın Türkiye’deki toplam yatırım tutarı 6,3 milyar dolar.

2- Türkiye ile Katar arasındaki ticaret hacmi 2,3 milyar dolar seviyesine ulaşırken, bugüne kadar Türk inşaat firmaları Katar’da 17 milyar dolar değerinde 146 proje gerçekleştirdiler.

3- Katarlı şirketler Türkiye’de özellikle finans, medya, gıda ve perakende sektörüne yaptıkları yatırımlar ve kurdukları ortaklıklarla gündem oldular. Katar Ulusal Bankası (QNB), Finansbank’ın yüzde 99,81 hissesini 2015 yılında Yunanistan’ın en büyük bankası National Bank of Greece’den (NBG) 2,9 milyar dolarlık bedelle satın aldı.

4- 2013 yılında Abank’ın yüzde 71’ini 460 milyon dolara satın alan Commercial Bank of Qatar, 2016 yılı sonunda da 224 milyon dolar daha ödeyerek ABank’ın tüm hisselerinin sahibi oldu.

5- Katar merkezli beIN Media Group, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetilen Türk Pay-TV platformu Digiturk’ü 1,2 milyar dolar civarında bir bedelle satın aldı.

6- Türk kanatlı sektörünün en büyükleri arasında yer alan Banvit’in yüzde 79.5 hissesi Brezilya-Katar ortaklığındaki TBQ Foods’a devredildi.

7- Katar merkezli Mayhoola fonu Altınyıldız, YKM, Ay Marka, Beymen ve Boyner Büyük Mağazacılık şirketlerini bünyesinde bulunduran Boyner Grubu’nun yüzde 30.7 hissesini 885 milyon dolara devraldı. İnşaat, alt yapı ve mühendislik gibi alanlarda faaliyet gösteren Ankara merkezli Ankas, Katarlı Hamad Bin Khalid tarafından Nisan 2017’de satın alındı.

8- 1964 senesinde İzmir’de kurulan otomotiv devi BMC’nin yüzde 50’si 2017 yılında Katar Silahlı Kuvvetleri Endüstri Komitesi’ne satıldı.

9- İslami finans kuruluşları arasında yer alan Katarlı QInvest, 2016 yılında Ergo Portföy‘ü satın aldı. Satın alım sonrasında Ergo Portföy’ün adı Qinvest Portföy olarak değişti.

10- Bu yatırımların yanı sıra TÜİK verilerine göre 2014 – 2018 yılları arasında Katarlılar Türkiye’de 1552 konut alırken, İstanbul, Bursa, Trabzon, İzmir ve Bodrum öncelikli bölgeler olarak gözüküyor.

11- Borsa İstanbul %10 ortaklık!

12- Dijitürk

13- Tank palet fabrikası ortaklık ve daha bir çok ortaklık!

 

Ersoy K

Haberi Okumaya Devam Et

DÜNYA

Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan’a Sanki Amerikalı papazı ben ‘çıkar’ dedim! Erdoğan’a şok cevap!

Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a Sanki Amerikalı papazı ben 'çıkar' dedim! Erdoğan'a şok cevap!

Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan’a Sanki Amerikalı papazı ben ‘çıkar’ dedim! (rahip brunson) Erdoğan’a şok cevap! Son iki yıldır yaptıkları ve söylemleri ile iyi bir çizgi yakalayan CHP lideri Erdoğan’ı eleştirmeye ve yargıya müdahale ettiği konusunda söylemlerine devam ediyor. Amerikalı FETÖ papazı serbest bırakılmasına değinen Kılıçdaroğlu sanki talimatı ben verdim dedi. Erdoğan henüz papaz fetöcü ajanla ilgili cevap vermedi

Ne olmuştu

Amerika eski başkanı Trump FETÖ’den dolayı içeride yatan ajan terörist papazı Trump twitter’dan mesaj attıkdan sonra serbest kalmıştı, Erdoğan’ın o dönem bu can bu beden’de oldukça vermem dediği kişi bir gecede serbest kalmış ve Erdoğan eleştirilmiş ve Hükûmete yakın medya ise Fetö’yü verecekler, dolar düşecek, Suriye düzelecek haberleri yapmış ve bunlarının hiç birisi gerçekleşmemişti.

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa’nın 138. Maddesi’yle ilgili açıklamasına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu; ‘ Sanki Amerikalı papazı ben ‘çıkar’ dedim. Talimatı veren belli. O talimatı mahkemeye veren belli, çıkaran da belli.’ dedi…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi heyeti ile yaptığı görüşmede gündeme dair açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ‘138. MADDE’ YANITI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa’nın 138. Maddesi’yle ilgili açıklamasına yanıt veren Kılıçdaroğlu; “Dün Erdoğan ilginç bir açıklama yapmış, ‘Ben size talimat vermiyorum’ diyor, yargıçlara. ‘Anayasa 138. maddesi var.’ ‘Dolayısıyla ana muhalefet partisi lideri de size talimat veremez’ diyor. Sanki Amerikalı papazı ben ‘çıkar’ dedim. Talimatı veren belli. O talimatı mahkemeye veren belli, çıkaran da belli. Akıl, mantık yok yani, gerçekten. Söylemlerinde de akıl mantık yok yani.”  ifadelerini kullandı.

Yeni vaka sayılarıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Biz hekimlerin söylediğine güveniyoruz. Çünkü işin başında, suyun başında, hastanın başında bekleyen sağlık çalışanları, hekimler… Olayın bizzat yüzde yüz tanığı olan hekimler. Olayın tanığı olanları dinlemiyoruz veya ‘Onun söyledikleri doğru değil’ diyoruz, olayın hiç tanığı olmayan kişilerin söylemlerini doğru kabul ediyoruz. Bu siyaseten de ahlaken de doğru bir şey değil. Kimin suçlu olduğu çıktı ortaya. Eğer suçlu kabul edeceksek, kimin doğru söylediği çıktı ortaya. Kendileri sonunda itiraf etmek zorunda kaldılar.”

Kaynak Yeniçağ

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler