Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de sorun şu sorular bakanları zora sokabilir! » Baykuş Haber
Connect with us

DÜNYA

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’de sorun şu sorular bakanları zora sokabilir!

sorular bakanları zora sokabilir!

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda konuşmak için New York’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD ziyaretin ‘de burada aklıma takılan sorular var, Sezgin Baran Korkmaz  , Halkbank , FETÖ/PYD, Sedat Peker, Avrupa İnsan hakları mahkemesi kararları?

Türkiye’de bu sorular genel olarak muhalefet partileri veya diğer gazeteciler tarafından çokta sorulsa İktidara yakın medya bu soruları sormuyor, burada ise ABD’de ise gördüğümüz ise bu sorular sorulabilir..

Cumhurbaşkanı Erdoğan bunlara ne diyeceği merak ediliyor.

  • Özellikle Fetö/PYD lideri Gülen’in iadesi ne aşamada bilemiyoruz.. ABD o vatan hainini teslim etmeyecek gibi görünüyor.
  • Sezgin Baran Korkmaz için ise sert sorular gelebilir..
  • Halk Bank davası sorulabilir..
  • Sedat Peker’in açıklamaları hakkında soru gelebilir..
  • Avrupa insan hakları kararları hakkında sorular gelebilir..

Bunlara nasıl cevap vereceğini merak ediyorum Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çünkü parti sözcüleri ve iletişim başkanı evet bu toplumda belirli açıklamalar yapıyor ama seçmenin anketlere baktığımızda verilen cevaplardan tatmin olmadığını düşünüyorum..

Sevin sevmeyin Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’yi temsil ediyor, dolayısı ile vereceği cevap Türkiye’de ekonomiden her şeyi etkileyecektir, daha doğrusu Türkiye’nin dünyada nasıl görüneceğini , nasıl konumlanacağını belirleyecek.

Babakuş