Çin’den açık açık tehdit: Hepsini ezer geçeriz

Çin’den açık açık tehdit: Hepsini ezer geçeriz

0
PAYLAŞ

Çin’den açık açık tehdit: Hepsini ezer geçeriz

Çin Genelkurmay Başkanı Li Zuoçıng, Çin ile Tayvan arasında barışçıl sorunların tekrar oluşması durumunda Tayvani komple ezer geçeriz dedi.

 

Genelkurmay Başkanı  Li Zuoçıng, Ayrılıkçılıkla Mücadele Kanunu’nun 15’inci yıl dönümü dolayısıyla başkent Pekin’deki Meclis Binası konuştu.

Genelkurmay Başkanı Li, “Ayrılıkçılıkla Mücadele Kanunu’na göre, eğer Tayvan’daki bağımsızlık yanlıları herhangi bir isim ve şekilde Tayvan’ı Çin’den ayıracak bir hakikat ortaya koyarsa, Tayvan’ın Çin’den ayrılmasına neden olacak büyük bir değişikliğe neden olursa, barışçıl birleşme ihtimali tamamen yok olursa, Çin Halk Kurtuluş Ordusu ve Tayvan halkı dahil tüm Çin halkı, birlikte gerekli tüm adımları atar, herhangi şekilde ayrılıkçı komplo ve girişimleri ezer, ülkenin egemenlik ve toprak bütünlüğünü kararlılıkla korur.” dedi.

ABD yıllardır, Tayvan’a milyarlarca dolarlık silah satışı gerçekleştiriyor.

ABD merkez yönetimi, geçen sene Tayvan’a 2,2 milyar dolarlık silah satışını onayladı. Tayvan’ın, 2,2 milyar dolar karşılığında 108 adet Amerikan M1A2T Abrams tankı ve 250 Stinger füzesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK