Connect with us

DÜNYA

Babalar gününe özel, kaostan beslenen devlet adamlarına sesleniyorum

Babalar gününe özel, kaostan beslenen devlet adamlarına sesleniyorum

Abdullah b. Abbas (r.a)’dan rivayet edildiğine göre Peygamberimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur: “Yanı başındaki komşusu açken tok olarak geceleyen kişi (olgun) mü’min değildir.”

Bu hadis üzerine bir çok konu tartışılır ama bizim meselemiz herkesin tiksindiği yani toplumun %70 artık kavgadan, gürültüden bıktı bunu her seçim daha net görüyoruz. Meselemiz bunu anlamak ve anlat aslında.

Hangi partiye sahip çıkarsanız çıkın kıymetli kardeşlerim ama bir su edasında gidip de partinin kabına bürünmeyi kendinize hak görmeyin. Özellikle inanan ve kendisini Müslüman sanan kişilere söylüyorum sizin kabınız İslam olması gerekiyor parti değil.

Devlet adamları neden kavga ediyor rahat olamıyor!

Burada dikkat edilecek husus ve hukuk şu, yukarıda bahsi geçen hadise bakın burada bir öğüt var kim için toplum için. Peki devlet adamı bu hadisin neresinde en başında! Eğer ben Müslümanım diyorsa bir kimse burada en başta olan kişi komşuları derken yanı başında olan devletten tutun da dünyanın heryerinde olan açlara yardım etmek zorunda fakat ilk önce kendi içinde olanları temizlemek zorunda!

Bugün Türkiye’mde son 15 yılda kaç kişinin açlık yüzünden intihar ettiğini, kötü yola düştüğünü, adam öldürdüğünü,kaç evliliğin yıkıldığını bilen varmı? hangi devlet adamı şu kadar kişi bu yüzden yok oldu diyebilir.

ımmmm şeyyy düşünelim.

Yok kardeşim yok! ne seni düşünürler nede senin gibi düşünürler. İnanmıyorsan senin ahmaklığın senin abdestin demek ki geçerli değil diyorum.

Bir devlet adamı kendi toplumun da eğer kendi ülkesinde olan açları doyuramıyorsa kusura bakmasın Müslümanım ve Müminim diye ortada gezmesin. Allah bir diyen Müslüman oluyorda Allahsız kitapsızların yaptığı zorbalığı kendisi yapınca ne oluyor?

Kıymetli Müslümanlar, dinliler dinsizler, Hristiyanlar, Yahudiler, Musaviler ,paganlar,cinliler,ateisler,deistler  kim olursanız olun. Hangi partiyi tutarsanız tutun, umurumda değil. Benim umurumda olan sokakta çöp toplayan baba ve bugün babalar günü düşünün paranız yok, kimseniz yok! bir baba evine ne götürebilir? Bir evlat babasına bugün ne alabilir.

İşte bu ve benzeri kişilerin vebali devletin ve devlet adamlarının boynuna asılı, istediğiniz kadar gösteriş yapın,ahkam kesin,istediğiniz kadar ordular dizin, bir fakirin aç kalması yüzünden, bir babanın feryadı yüzünden, bir Müslümanın çığlı yüzünden, bir gencin ne olacağım demesi yüzünden geceleri rahat uyuyamıyorsunuz, iki yakanız bir araya gelmiyor hata üstüne hata yapıyor,kandırılıyor,aldatılıyorsunuz, işte sizin durumunuz aynı Firavunun durumu gibi koşun bakalım, koştuğunuz yere kadar elbet bir gün yüz üstü düşer de ne hata ettim diye sormanız umarım geç olmaz.

ErsoyK

 

 

 

Haberi Okumaya Devam Et
Advertisement
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DÜNYA

Joe Biden yönetiminden kaşıkçı cinayeti için vaad geldi !

ABD ‘nin resmi olarak seçilmiş Başkanı Joe Biden’ın Ulusal İstihbarat Direktörlüğüne aday olarak  sunduğu Avril Haines, görevinin Senato tarafından onaylanması durumunda, Suudi Arabistanlı Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilglil olarak detaylı bir rapor sunacağını duyurdu.

 

Biden, yarın yemin ederek başkanlık görevine oturmaya hazırlanırken, yönetimdeki çeşitli görevlere aday gösterdiği isimlerin Senatodaki onay oturumları da devam ediyor.

Biden’ın Ulusal İstihbarat Direktörü adayı Avril Haines, Senato İstihbarat Komitesinde senatörlerin sorularını yanıtladı.

Demokrat Senatör Ron Wyden, Haines’e “Sayın Haines, bildiğiniz üzere, Kongre, Ulusal İstihbarat Direktörlüğünün Kaşıkçı cinayetinin sorumlularına yönelik kapsamlı bir rapor hazırlamasını istemişti. Senato sizin görevinizi onaylarsa, bu kanun çerçevesinde bir rapor sunacak mısınız?” sorusunu yöneltti.

Haines da “Kesinlikle sunacağım, kanunlara uyacağım.” yanıtını verdi.

Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı, Ekim 2018’de Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsoluğunda cinayete kurban gitmişti.

ABD istihbaratı, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın cinayetin arkasında olduğuna dair raporlar yayınlamış ancak Suudi Arabistan yönetimi bu suçlamaları reddetmişti.

Haberi Okumaya Devam Et

DÜNYA

Ayıya Binen Putin bu Sefer’de -20 derece suya girdi! Noel Kutladı!

Ayıya Binen Putin bu Sefer'de -20 derece suya girdi! Noel Kutladı!

Ayıya Binen Putin bu Sefer’de -20 derece suya girdi! Noel Kutladı! Sporcu olan Putin eğlenceli hayatı ve hayata bakışı ile diğer dünya liderlerinden farklı yaşamı ile farklı hareketleri ile her kesimin incelediği ve merak ettiği yaşamı ile dikkat çekiyor

Hz. İsa’nın vaftiz edilişinin yıl dönümü nedeniyle yapılan ayin nedeniyle Rusya Devlet Başkanı Putin -20 derecedeki buzlu suya girdi.

Rusya dünyayı etkisi altına alan koronavirüs gölgesinde Ortodoks Noel’ini kutladı.

Kutlamalar için Rusya genelinde donan nehir ve göllerde özel delikler açıldı.

Soğuk havaya aldırış edilmezken, gece yarısından itibaren Ortodokslar koronavirüs nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyulması şartıyla üç kişilik sınırlandırılmış törenlerle buzlu suya daldı.

Hz. İsa’nın vaftiz edilişinin yıl dönümü vesilesiyle yapılan ayinlere, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de katıldı.

Rusya Devlet Başkanı Putin mavi renkli mayosuyla -20 derecedeki buzlu suya girerek, vaftiz oldu.

BUZLU SUDAN ACELEYLE ÇIKTI

Görüntüde buzlu suya giren Putin’in aceleyle çıkması dikkat çekti.

Ülkenin doğu kesimlerinde ve Sibirya’da sıfırın altında 40 dereceyi gören hava sıcaklığına rağmen, Ruslar ayinlere ilgi gösterdi. Nehir ve göllere giren Ruslar temsili olarak vaftiz olmuş oldu.

Cumhuriyet

Haberi Okumaya Devam Et

DÜNYA

Alman aşısı Pfizer-BioNTech’i kullanan 23 kişi hayatını kaybetti!

Alman aşısı Pfizer-BioNTech'i kullanan 23 kişi hayatını kaybetti!
Alman aşısı Pfizer-BioNTech’i kullanan 23 kişi hayatını kaybetti! Türkiye’de Çin aşısı tartışılırken şok bir olay yaşandı Alman aşısı kullanan 23 kişi hayatını kaybedildiği açıklandı. Alman aşısı Çin aşısından daha etkili olduğu ispat edilmişti.
Norveç’te Pfizer-BioNTech’in korona virüs salgınına karşı geliştirdiği aşıyı vurulan 23 kişi hayatını kaybetti. 13 vakada incelenen ölümlerde, aşının “yaşlı insanlarda var olan hastalıkların daha ciddi seyrine” yol açan yan etkilere neden olmuş olabileceğini belirtti.

TELE1’de yer alan habere göre, korona virüse karşı Pfizer ilacıyla aşılama 27 Aralık’ta Norveç’te başladı. İlk aşı Oslo’daki huzurevlerinde yaşayanlar oldu.

Norveç İlaç Ajansı’nın internet sitesinden belirtildiği üzere ülkede korona virüse karşı Pfizer aşısını yaptıran 23 kişi hayatını kaybetti.

“AŞI VAR OLAN HASTALIKLARI TETİKLEMİŞ OLABİLİR”

13 vakada incelenen ölümlerde, aşının “yaşlı insanlarda var olan hastalıkların daha ciddi seyrine” yol açan yan etkilere neden olmuş olabileceğini belirtti.

PORTEKİZ’DE DE HEMŞİRE ÖLMÜŞTÜ

Portekiz’de 30 Aralık 2020’de Pfizer-BioNTech’in geliştirdiği Covid-19 aşısını olan Portekiz Onkoloji Enstitüsü Pediatri Bölümü’nde (OPI) çalışan 41 yaşındaki hemşire Sonia Acevedo 2 gün sonra hayatını kaybetmişti.

BAKAN KOCA AÇIKLAMIŞTI

Bakan Koca açıklamasında, “Mart ayı sonuna kadar 4.5 MİLYON doz aşı ülkemize teslim edilecektir. Anlaşmamıza göre tarafların mutabakatı ile 30 MİLYON doza kadar aynı şartlarda aşı temin edilebilecektir” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak Yeniçağ

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler