Connect with us

DÜNYA

Azerbaycan ordusu ilerlemeye devam ediyor: Gubadlı kenti işgalden kurtarıldı , Savaş uçağı düşrüdü

Azerbaycan Savunma Bakanlığın dan yapılan açıklamada Azerbaycan ordusunun, Ermenistan’a ait savaş uçağını vurdup düşürdüğünü duyurdu. , Azerbaycan Savunma Bakanlığın “Ermenistan Hava Kuvvetlerine ait bir savaş uçağı Gubadlı yönünde Azerbaycan Hava Savunma Kuvvetleri tarafından imha edildi” dedi.

Son dakika gelen haberine göre Azerbaycan’ın, işgal altındaki Dağlık Karabağ bölgesine yönelik başlattığı operasyonda ilerleyiş sürüyor. Azerbaycan ordusu, Gubadlı kent merkezini Ermenistan’ın işgalinden kurtardı. ABD, Azerbaycan ile Ermenistan’ın 26 Ekim günü yerel saatle 08:00’de başlamak üzere insani ateşkes konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı.

CEPHE HATTI BOYUNCA ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

Ermenistan, işgal altındaki topraklardan Azerbaycan hattına  27 Eylül Pazar sabahı Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başlamış, savaş suçlarına karışmıştı.

Azerbaycan ordusu Ermenistan’ın bu hukuk tanımaz, işgalci tavırlarına karşı saldırı başlatmış, başlatılan operasyon neticesinde hedef olarak işgal altındaki bölgelerin kurtarılması belirlenmişti. Bu bağlamda Azerbaycan ordularının ilerleyişi aradan geçen neredeyse bir aylık süre sonrasında da devam ediyor.

Çatışmadan bağzı görüntüler ; 

 ÜSTÜNLÜĞÜNÜ KORUYOR

Azerbaycan ordusu, topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonlarda Ermenistan güçlerine karşı üstünlüğünü koruyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan ordusuna ait birliklerin farklı cephelerdeki muharebelerde avantajlarını sürdürdüğü bildirildi.

 

6 MEVKİYE DOĞRU İLERLEME

Azerbaycan ordusunun, topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonların devam ettiği bildirildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, operasyonların gece boyunca Ağdere, Hocavend, Fuzuli, Hadrut, Gubadlı ve Laçin yönlerinde değişen yoğunlukta sürdürüldüğü belirtildi.

Ermenistan güçlerinin tank, top ve havanlarla ateş açtığı, Azerbaycan ordusunun ise harekat planına uygun başlıca istikametlerde faaliyetlerini sürdürdüğü ve kontrol edilen alanları daha da genişlettiği ifade edildi.

ERMENİSTAN’IN MÜHİMMATI TÜKENDİ

Açıklamada, Hocavend, Gubadlı ve Laçin bölgelerinde Ermenistan güçlerinin direnişini zayıflatan Azerbaycan ordusunun farklı yönlerde yeni ilerlemeler sağladığı, Ağdere ve Hocavend istikametinde büyük zaiyat veren Ermenistan güçlerinin mühimmatının tükendiği ve topçu bataryalarının etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Gubadlı’ya getirilen Ermenistan ordusu 543. alay 1. taburunun insan gücü ve askeri teçhizat kaybıyla geri çekildiği, Ermenistan’ın Kotayk eyaletinin Tsaghkadzor  kentinden Dağlık Karabağ’a gönderilen askerlerin büyük bölümünün de etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

KULLANILAMAZ HALE GELDİLER

Açıklamada, Azerbaycan ordusunun cephenin farklı istikametlerinde Ermenistan güçlerine ait 2 tank, 2 zırhlı araç, 4 D-30 obüsü, 1 2A36 Giasint-B topu ve 7 otomobili imha ettiği belirtildi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı da, Azerbaycan ordusunun Ermenistan’a ait 2 topçu bataryası, 2 BM-21 “Grad” çok namlulu roketatar, bir komuta kontrol aracı, bir komuta merkezi, 2 kamyon, bir tank ve birkaç atış noktasını imha ettiğini bildirdi.

Tüm cephe boyunca çatışmaların sürdüğü, durumun Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğu ifade edildi.

İki ülke arasında daha önce Moskova’da yapılan görüşmede esirlerin ve cenazelerin değişimi için ateşkes kararı alınmıştı. Sürenin dolmasının ardından ikinci defa insani ateşkes ilan edildi. Ancak Erivan tarafının sivil alanlara saldırıları durmuyor.

ALİYEV’DEN “ŞARTLI” ATEŞKES MESAJI

Karabağ’a yönelik yürütülen operasyonda Azerbaycan’ın katettiği mesafe konusunda Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de açıklamalarda bulundu.

Fox News televizyonuna konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Bakü’nün Dağlık Karabağ’da ateşkes konusunda anlaşmaya hazır olduğunu ifade etti.

Aliyev, Ermenistan’ın işgal edilen topraklardan çıkması halinde ateşkes yapılabileceğini ifade ederek “Evet, bunu yapmaya hazırız. Bunu defalarca söyledim. Bugün dahi ateşkes konusunda anlaşmaya hazırız. Fakat aynı zamanda Ermenistan Başbakanı, ABD, Rusya ve Fransa’nın ortaklaşa geliştirdiği ilkelere bağlı olduklarını beyan etmeli” dedi.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Cumhurbaşkanı İlham Aliyev

ALİYEV: VAKİT KAYBINA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev akşam saatlerinde Kelbecer ve Kubadlı kentlerinin bir kısmının işgalden kurtarıldığını ve ‘Şu andan itibaren Azerbaycan ordusu daha hızlı ilerleyecek. Vakit kaybına tahammülümüz yok’ açıklamasını yaptı..

100’DEN FAZLA YERLEŞİM YERİ İŞGALCİLERDEN KURTULDU

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan Savunma Bakanlığı yetkilileri ve cephe bölgesinde bulunan birliklerin komutanlarıyla toplantı gerçekleştirildi. Aliyev toplantıda, ”Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü yeniden sağlayacağına eminim” ve “100’den fazla yerleşim yeri işgalcilerden kurtuldu” dedi.

Azerbaycan’ın işgalci Ermenistan’a yönelik başlattığı operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan Savunma Bakanlığı yetkilileri ve cephe bölgesinde bulunan birliklerin komutanlarıyla toplantı gerçekleştirildi. Savunma Bakanlığı’nın Komuta Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Aliyev, ”Savaş yaklaşık bir aydır devam ediyor. Bu dönemde ülkemiz savaş alanında büyük başarılar elde etti. Her gün cepheden iyi haberler geliyor. Gün içerisinde savaş bölgelerindeki operasyonlar hakkında düzenli olarak bilgilendirilmekte ve tarafımdan gerekli talimatlar verilmektedir. Neredeyse her saat farklı bölgelerdeki olaylar hakkında bilgi alıyorum. Savunma Bakanlığı ve diğer kurumlar beni bilgilendiriyor. Her gün operasyonel toplantılar yapılmaktadır. Kısacası durum tam kontrol altında. Bu dönemde işgal edilen topraklarımızın bir kısmı işgalcilerden kurtarıldı. 100’den fazla yerleşim yeri şehirler ve köyler işgalcilerden kurtuldu. Azerbaycan bayrağı kurtarılmış şehirlerimizde ve köylerimizde çoktan dalgalanıyor. Bugün Azerbaycan askerleri ve subayları düşmana savaş alanında ders veriyor, düşmanı topraklarımızdan kovuyor. Kan döküyoruz, şehit veriyoruz, askerlerin yanı sıra siviller de şehit oluyor. Ermenistan savaş alanında bize karşı duramıyor ve her zaman olduğu gibi yerleşim ve sivil alanlarımıza ateş ediyor. Bu korkakça saldırılar sonucu 60’tan fazla sivil hayatını kaybetti ve yaklaşık 300 kişi yaralandı” dedi.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Cumhurbaşkanı İlham Aliyev

“ERMENİLERİ TOPRAKLARIMIZDAN SONUNA KADAR KOVMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ermenistan’ın talebi üzerine büyük devletlerin ara bulucuğu ile iki kez ateşkes ilan edildiğini vurgulayan Aliyev, ”Ermenistan ateşkesi iki kez ihlal etti. İlk ateşkeste, bir günden kısa bir süre sonra Gence’yi bombaladı. Ateşkesten iki dakika sonra ikinci kez ateşkesi ihlal etti. Bu durumda elbette Azerbaycan onlara güzel bir cevap verdi ve verecektir. Düşmanı topraklarımızdan sonuna kadar kovmaya devam edeceğiz. Ermenistan fanatiği olan ülkeler, onları himaye etsinler. Ermenistan Başbakanı, Ermenistan’ın işgal ettiği topraklardan çekileceğini açıklamalıdır. Böyle bir açıklama duymadık. Aksine, halkların kendi kaderini tayinlerinden bahsediyor ve müzakere sürecini yok etti. Ateşkes koşulsuz olamaz. 27 yıl daha bizi kandıracaklar, 30 yıl daha, heyetler 30 yıl daha buraya gelecek, görüşmeler yapılacak. Artık sabrımız kalmadı, Azerbaycan halkının sabrı tükendi. 28 yıl önce Minsk Grubu kuruldu. 28 yıldır bizi kandırıyorlar. 28 yıl bize söz verdi, bekle, bekle, Ermenistan’a baskı yapacağız, bunu yapacağız, yapacağız. Hepsi bir yalandı. Herkes görüyor. Bugün Ermenistan’ın silahlandığını söylemeliyim. En modern silahlar her gün Ermenistan’a gönderiliyor. Bu silahların bir listesi var. Uçuşlar, ne zaman, nerede, hangi şehirden uçtukları, Erivan’a ne zaman geldikleri ve içindekiler hakkında tüm bilgilere sahibiz. Mevcut çatışma sırasında yaklaşık 300 Ermeni tankı ya imha edildi ya da askeri ganimet olarak alındı. Bu kadar para nereden geliyor? Fakir bir ülke, parası yok. Bedavaya almışlar. 6 S-300 füzesi sistemi imha edildi. Fiyatı biliniyor. Bu nereden? Tor, OSA uçaksavar füze sistemleri, insansız hava araçları, Azerbaycan tarafından çoktan tahrip edilmiş uçaklar. Tochka-U, SCUD bunlar nereden geliyor. Bunlar Ermenistan’a ücretsiz verildi ve hala veriliyor. Bu konuda sessiz kalamayız. Herkesin bunu bilsin. Yalnız savaşıyoruz, yalnız.

Gubadlı kenti işgalden kurtarıldıGubadlı kenti işgalden kurtarıldı

Azerbaycan’ın önünde kimse duramaz. Haklıyız, kendi toprağımızda savaşıyoruz, toprak bütünlüğümüzü yeniden sağlıyoruz, Ermenistan topraklarına geçmedik, böyle bir fikrimiz yok. Böyle bir fikrimiz olsaydı, uzun zaman önce yapardık. Bunu yapmak çok fazla çaba gerektirmiyor” ifadelerini kullandı.

KUBADLI ŞEHRİ İŞGALCİLERDEN KURTARILDI

Azerbaycan ordusu, Gubadlı kent merkezini Ermenistan’ın işgalinden kurtardı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Zengilan, Cebrail ve Gubadlı illerine bağlı bazı köylerin Ermenistan’ın işgalden kurtarıldığını duyurdu.

Azerbaycan ile Ermenistan arasında insani ateşkes ilan edildiAzerbaycan ile Ermenistan arasında insani ateşkes ilan edildi

İNSANİ ATEŞKES İLAN EDİLDİ

ABD, Azerbaycan ile Ermenistan’ın 26 Ekim günü yerel saatle 08:00’de başlamak üzere insani ateşkes konusunda anlaşmaya vardığını açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı; ABD, Azerbaycan ve Ermenistan yönetimlerinin insani ateşkesle ilgili olarak uzlaştıkları ortak metni yazılı bir açıklamayla duyurdu.

Açıklamada, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Stephen Biegun’un 24 Ekim’de Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile görüştüğü ve görüşmede iki ülkenin de “10 Ekim’de Moskova’da varılan insani ateşkesin uygulanmasına bağlılıklarını” yeniden dile getirdikleri kaydedildi.

Bu bağlamda Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki insani ateşkesin 26 Ekim günü yerel saatle 08:00’de (ABD Doğu saatine göre 24:00) başlayacağı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Dağlık Karabağ sorununun barışçıl çözümü noktasında ABD’nin, Azerbaycan ve Ermenistan’ı birbirine yaklaştırmak için iki ülke dışişleri bakanları ve Minsk Grubu üyesi ülkeler arasındaki görüşmeler noktasında arabuluculuk yaptığı da ifade edildi.

Cuma günü ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirmiş ve Dağlık Karabağ sorununun çözümü noktasında diplomatik çabalarını sürdürecekleri mesajını vermişti.

KAYNAK: AJANSLAR

DÜNYA

Adriana Lima’ya çağrı Köpeğin adımı olur limacığım. Senin itin olur

Adriana Lima'ya çağrı Köpeğin adımı olur limacığım. Senin itin olur

Adriana Lima’ya çağrı Köpeğin adımı olur limacığım. Senin itin olur, Dünyaca ünlü model üçüncü köpeğini Sivaslılar hediye edecek, Sivas kangal besleyen Adriana Lima için Sivas’ta kangal yetiştiren köpek sahipleri Lima’ya köpeği hediye edecek.

 

Dünyaca ünlü model Adriana Lima’nın Los Angeles’taki evinde baktığı Kangal köpeklerinin sayısını ikiye çıkarması Sivas’taki Kangal yetiştiricilerini sevindirdi. Kangal yetiştiricileri Lima’nın istemesi halinde üçüncü köpeği, kendisine hediye edebileceklerini söyledi.

Brezilyalı model Adriana Lima geçen yıl temmuz ayında Los Angeles’taki evinde baktığı Sivas Kangal köpeği sayısını ikiye çıkardı. İlk köpeğine ‘Darry’ adını veren Lima, yavruyken aldığı ikinci köpeğine ise ‘Duran’ ismini verdi.

Lima, köpeklerinin adıyla açtığı sosyal medya hesabından da Kangal köpeklerini dünyanın en güzel köpeği ilan etti.

Ünlü model, kangalları ABD’ye yasal olarak götüren bir çiftliğin gönüllü elçisi oldu. Sosyal medyadan, “ABD’ye yasal yollarla Sivas Kangalı getirin ve bu eşsiz köpeklerin keyfini sürün. Bu köpekler eşsiz ve muhteşem” paylaşımı yapan Adriana Lima’nın Kangal sevgisi, Sivas’taki Kangal köpeği yetiştiricilerini mutlu etti.

“4 AYLIK OLMADAN KÖPEĞİN YURT DIŞINA ÇIKIŞI YASAK”

Sivas Doğal Irk Kangal Köpeği Sevenler ve Koruyanlar Derneği Başkanı Orhan Yalçınkaya, “Adriana Lima’nın kangal sevgisi ve tanıtımına katkı sunması bizleri memnun etti. Kangalların yurtdışına çıkışında bazı prosedürler var.”

“Bunlar daha düzgün, daha işlevsel hale getirilir ise dünyadaki herkesin bu canlıyı sahiplenip besleme imkanını sağlamış oluruz. Mesela Adriana Lima bir yavru sahiplendiğini söylemiş. Hatta Sivas şartlarından alındığı söylenmiş ama Türkiye’den 4 aylıktan daha önce bir köpeğin yurtdışına çıkışı yasak. Çünkü evrakı dahi 4 aylık olunca hazırlanıyor” dedi.

“3’ÜNCÜ KÖPEĞİ HEDİYE GÖNDEREBİLİRİZ”

Kangal köpeğinin her ortama uyum sağlayabildiğini kaydeden Yalçınkaya, “Kangal, kesinlikle bulunduğu ortama uyum sağlayabilen bir canlı olduğu için ister Afrika’da ister kutuplarda olsun her ortama uyum sağlar. Sadece bu canlının doğru kişilerden temin edilmesi gerekiyor.”

“Buna önem verilmesi gerekiyor. Eğer Adriana Lima isterse, biz 4 aylık olduğu zaman tüm aşıları yapılmış, orijinal Sivas menşeli, anne-baba şecereli yeni bir Kangal köpeğini kendisine hediye gönderebiliriz” diye konuştu.

Haberi Okumaya Devam Et

DÜNYA

Bu Katar başımıza bela olacak er ve geç!

Bu Katar başımıza bela olacak er ve geç!

İktidara yakın bazı kişilerin hayır katar ortak değil onlar bize destek oluyor demesini komik buluyorum, neden destek oluyor? Bizim milli olma çabamız varken bir yabancı firmanın ülkenin kaynaklarına ister katar olsun ister başka bir devlet ortaklık kurmasına asla iyimser bakmıyorum, bakanda zaten ya fetöcüdür yada Türk ve Türkiye düşmanı.

Bu kadar bize kara kaşımız gözümüz diye ortak olmuyor, 2000 yıllarından sonra resmen ülkede örümcek gibi dolaşıyorlar, bakınız bu katar başımıza bela olacak diyorum bugün gülersiniz ama yarın bu ABD’de ortağı katar bize düşman olursa şaşırmayın!

ABD ile ortak bir çok çalışması ve ve ABD için gelin üst kurun burada diyen kişiler! Kendi halkının çoğunun aç olduğu ülkedir katar, bakmayın yüksek binaların olduğuna halk sadece zengine hizmet ediyor! Krallık!

Şimdi zorunuza gidecek ama milli servetlerin bu şekilde verilmesine karşıyım benim ülkemin askeri üretim yerleri verildiğinde nasıl karşıysam benim paramla iş yapan yere’de ortak olmasına karşıyım, bu ülke başkalarına peşkeş çekilsin ortaklık yapılsın milli projeler için diyorum bunu gerçekten ihanbettir, şimdi ihanet dediğim için küfür edeceksiniz zamanın ‘da aynı şekilde Arap kralı için dediğim zamanları hatırlıyorum  neymiş Suud kralı ve şeyhi bize para veriyormuş el altından, Suud kralları bütün paralarını Türkiye’ye yatırmışlar İsviçre bankasından çekip bunu çekemeyen dış güçler bizimle uğraşmaya başlamış htta bir bakanda daha çocuk yaşta vardı oda bize o sebeple kafa tutmuş vs, Bu masallar ile büyüyen kişiler gerçekten uzak, hayal kuruyorlar, biz istemezmişim bu ülkenin daha dik durmasını, halkın emekli maaşı ile ev araba almasını elbet isteriz, bunun içinde var gücümüz ile her şeyden önde gelen Allah’ın sabit kıldığı adalet ile ülkemizi savunuruz Allaha şükür.

Beyler bayanlar, vatan hainleri hepinize diyorum, Devlet elbette ortak olur ama bu kadar çok ortalık felaket getirir, elinde olan ne varsa ortaklık yaptığın yarın seni masa başında bırakır.

Ortaklık mı yapacaksınız? Ben bir şey deyim milletin yararına olsun.

Rusya ile ortalık yapacaksın öylemi buyur kardeşim sende fındık var bendede gel ortakbir fabrika kuralık bunun karını iki devlet olarak yapalım buyur

Katarla ortaklık mı yapacaksın, bulursun bir proje iki devlet yaparsın

İngilizler ortaklı mı yapacaksın bulursun bir proje yaparsın

Ama benim paramı benim verilerimin olduğu bilgilerimin olduğu yeri ortaklık konusunda anlaşırsan arada dur arkadaş derim!

Neden mi Milli olduğumuz için, geçmişini ve tarihini bilmeyen nesil ve radikal islamcı kesim tarihi bilmez onların tek bildiği Türkiyeyi nasıl batırır ve Arap haline getiririz mantığı.

Ortaklı mı yapacaksınız dünyanın en gelişmiş eğitim devleti ile ortak bir okul devlet projesi yaparsınız ve el birliği ile binlerce yeni nesil akıllı insan yetişir,

Demem o ki mesele katar değil mesele bunca ortaklık olduğu yerde kavgada olur, hırsızlıkta olur, adam satmada olur.

Yoksa banana elin fistanlı katarlısından.

 

Bu devlet kimsenin malı değildir, bu devlet birilerinin sermayesi değildir, gün gelecek bu savunanlar bugün suud kralını nasıl eleştiriyorsa Katarlşı adamı da eleştirecek, unutmayın dün çalışan Telekom kablo ve verilerini unutmayın,

Bu milletin trollere değil akıllı İslam düşünürlerine ihtiyacı ve çomarlara değil. çomAk!

Bu gün aynı Suudi kralı için daha önce söylenen Katarlı kral mı şeyh mi neyse onun için deniyor, biz bu oyunu daha önce yaşadık, Tayip Erdoğanı seversiniz sevmesiniz benim umurumda değil, Tayip Erdoğan’da bir yaratıcı değil, bir peygamber değil, Elbette hata yapacak, sürekli alkışlarsak onun bu hatasını kim gösterecek, beni de sürekli birileri yalandan alkışlasa bende hatamı göremem , dolayısı ile devlet adamlarının severiz, hatası olduğu ayda söylemek benim vatandaşlık görevim tıpkı 2008 yılında dediğim gibi..

 

O günde fetö beladır, hatta küfürler ederken bana atama küfürler ediyorlardı, dün Barzani için dediklerimde beni yerden yere vuruyorlardı, dün çözüm  için dediklerimde bana hain diyenler oldu, daha önceki sene Suud kralına hakaret ettiğim için yedi ceddime küfürler edildi, bugün Katarlı adama dediklerim için ise ben CIA ajanıyım ulan nasıl ajanım adam ABD ile zaten ortak bari sallarken iyi sallayın çok ÇOKAK var gerçekten! Çok

Neyse altta olan bilgileri TBMM’den okuya bilirsiniz ben sizin için altım<

 

1- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ödemeler dengesi verilerine göre Katar’a yerleşik yabancıların Türkiye’deki doğrudan yatırımları 2002 yılı ile Ekim 2019 tarihleri arasında 2,7 milyar dolar düzeyinde bulunuyor. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın Kasım ayında yaptığı açıklamaya göre ise Katar’ın Türkiye’deki toplam yatırım tutarı 6,3 milyar dolar.

2- Türkiye ile Katar arasındaki ticaret hacmi 2,3 milyar dolar seviyesine ulaşırken, bugüne kadar Türk inşaat firmaları Katar’da 17 milyar dolar değerinde 146 proje gerçekleştirdiler.

3- Katarlı şirketler Türkiye’de özellikle finans, medya, gıda ve perakende sektörüne yaptıkları yatırımlar ve kurdukları ortaklıklarla gündem oldular. Katar Ulusal Bankası (QNB), Finansbank’ın yüzde 99,81 hissesini 2015 yılında Yunanistan’ın en büyük bankası National Bank of Greece’den (NBG) 2,9 milyar dolarlık bedelle satın aldı.

4- 2013 yılında Abank’ın yüzde 71’ini 460 milyon dolara satın alan Commercial Bank of Qatar, 2016 yılı sonunda da 224 milyon dolar daha ödeyerek ABank’ın tüm hisselerinin sahibi oldu.

5- Katar merkezli beIN Media Group, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetilen Türk Pay-TV platformu Digiturk’ü 1,2 milyar dolar civarında bir bedelle satın aldı.

6- Türk kanatlı sektörünün en büyükleri arasında yer alan Banvit’in yüzde 79.5 hissesi Brezilya-Katar ortaklığındaki TBQ Foods’a devredildi.

7- Katar merkezli Mayhoola fonu Altınyıldız, YKM, Ay Marka, Beymen ve Boyner Büyük Mağazacılık şirketlerini bünyesinde bulunduran Boyner Grubu’nun yüzde 30.7 hissesini 885 milyon dolara devraldı. İnşaat, alt yapı ve mühendislik gibi alanlarda faaliyet gösteren Ankara merkezli Ankas, Katarlı Hamad Bin Khalid tarafından Nisan 2017’de satın alındı.

8- 1964 senesinde İzmir’de kurulan otomotiv devi BMC’nin yüzde 50’si 2017 yılında Katar Silahlı Kuvvetleri Endüstri Komitesi’ne satıldı.

9- İslami finans kuruluşları arasında yer alan Katarlı QInvest, 2016 yılında Ergo Portföy‘ü satın aldı. Satın alım sonrasında Ergo Portföy’ün adı Qinvest Portföy olarak değişti.

10- Bu yatırımların yanı sıra TÜİK verilerine göre 2014 – 2018 yılları arasında Katarlılar Türkiye’de 1552 konut alırken, İstanbul, Bursa, Trabzon, İzmir ve Bodrum öncelikli bölgeler olarak gözüküyor.

11- Borsa İstanbul %10 ortaklık!

12- Dijitürk

13- Tank palet fabrikası ortaklık ve daha bir çok ortaklık!

 

Ersoy K

Haberi Okumaya Devam Et

DÜNYA

Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan’a Sanki Amerikalı papazı ben ‘çıkar’ dedim! Erdoğan’a şok cevap!

Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan'a Sanki Amerikalı papazı ben 'çıkar' dedim! Erdoğan'a şok cevap!

Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan’a Sanki Amerikalı papazı ben ‘çıkar’ dedim! (rahip brunson) Erdoğan’a şok cevap! Son iki yıldır yaptıkları ve söylemleri ile iyi bir çizgi yakalayan CHP lideri Erdoğan’ı eleştirmeye ve yargıya müdahale ettiği konusunda söylemlerine devam ediyor. Amerikalı FETÖ papazı serbest bırakılmasına değinen Kılıçdaroğlu sanki talimatı ben verdim dedi. Erdoğan henüz papaz fetöcü ajanla ilgili cevap vermedi

Ne olmuştu

Amerika eski başkanı Trump FETÖ’den dolayı içeride yatan ajan terörist papazı Trump twitter’dan mesaj attıkdan sonra serbest kalmıştı, Erdoğan’ın o dönem bu can bu beden’de oldukça vermem dediği kişi bir gecede serbest kalmış ve Erdoğan eleştirilmiş ve Hükûmete yakın medya ise Fetö’yü verecekler, dolar düşecek, Suriye düzelecek haberleri yapmış ve bunlarının hiç birisi gerçekleşmemişti.

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa’nın 138. Maddesi’yle ilgili açıklamasına yanıt verdi. Kılıçdaroğlu; ‘ Sanki Amerikalı papazı ben ‘çıkar’ dedim. Talimatı veren belli. O talimatı mahkemeye veren belli, çıkaran da belli.’ dedi…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi heyeti ile yaptığı görüşmede gündeme dair açıklamalarda bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ‘138. MADDE’ YANITI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa’nın 138. Maddesi’yle ilgili açıklamasına yanıt veren Kılıçdaroğlu; “Dün Erdoğan ilginç bir açıklama yapmış, ‘Ben size talimat vermiyorum’ diyor, yargıçlara. ‘Anayasa 138. maddesi var.’ ‘Dolayısıyla ana muhalefet partisi lideri de size talimat veremez’ diyor. Sanki Amerikalı papazı ben ‘çıkar’ dedim. Talimatı veren belli. O talimatı mahkemeye veren belli, çıkaran da belli. Akıl, mantık yok yani, gerçekten. Söylemlerinde de akıl mantık yok yani.”  ifadelerini kullandı.

Yeni vaka sayılarıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Biz hekimlerin söylediğine güveniyoruz. Çünkü işin başında, suyun başında, hastanın başında bekleyen sağlık çalışanları, hekimler… Olayın bizzat yüzde yüz tanığı olan hekimler. Olayın tanığı olanları dinlemiyoruz veya ‘Onun söyledikleri doğru değil’ diyoruz, olayın hiç tanığı olmayan kişilerin söylemlerini doğru kabul ediyoruz. Bu siyaseten de ahlaken de doğru bir şey değil. Kimin suçlu olduğu çıktı ortaya. Eğer suçlu kabul edeceksek, kimin doğru söylediği çıktı ortaya. Kendileri sonunda itiraf etmek zorunda kaldılar.”

Kaynak Yeniçağ

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler