Azerbaycan lideri Aliyev Rusya ile el sıkıştı, Ermenistan’la Ateşkes imzaladı!

Azerbaycan lideri Aliyev Rusya ile el sıkıştı, Ermenistan’la Ateşkes imzaladı!

0
PAYLAŞ

Azerbaycan lideri aliyev Ermenistan’la Ateşkes imzalaması halkın tepkisine sebep oldu, Türkiye’den bir kullanıcı Ruslarla iş yapan Aliyev için hakarerler yağdırdı. Türkler için utanç kaynağı olarak gösterilen Aliyev için ermeni vatandaşları ve kanalları ise dalga geçiyor. Ermenistan hesapları ise aliyev için yine başaramadın pis türk yazdıkları görünüyor.

En ağır eleştiri ise Türk milletinden geldi, Aliyev için sen Türk değil, Türk’ün beslediği it dahi.olamazsim korkak herif tepkileri sürüyor.

Moskova’dan ateşkes çıktı! Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ve Ermenistan ateşkese varılması konusunda anlaştı

Azerbaycan ile Ermenistan, Dağlık Karabağ’da insani amaçla cenazelerin ve esirlerin değişimi için bugün saat 12.00’dan itibaren ateşkese varılması konusunda anlaştı.

Ermenistan’ın işgali altında bulunan Dağlık Karabağ’daki çatışmalarla ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in davetiyle, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un arabuluculuğunda Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan Moskova’da yapılan istişare toplantısında bir araya geldi.

TOPLANTI 10 SAATTEN FAZLA SÜRDÜ

Rusya Dışişleri Bakanlığında 10 saatten fazla süren toplantı sonrasında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ortak açıklamayı tek başına okudu.

Lavrov, “10 Ekim 2020’de (bugün) saat 12.00’dan itibaren insani yardım amaçlı olarak Uluslararası Kızılhaç Komitesinin arabuluculuğu ve kriterleri doğrultusunda esirlerin, tutsakların ve cenazelerin değişimi için ateşkes ilan edildi.” dedi

MÜZAKERELERE BAŞLANACAK

Ateşkes rejiminin parametreleri üzerinde ayrıca çalışılacağını kaydeden Lavrov, Azerbaycan ve Ermenistan’ın, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu eş başkanlarının arabuluculuğuyla meselenin çözümü prensipleri temelinde, erken barışçıl bir çözüme ulaşmak amacıyla esaslı müzakerelere başlayacağını bildirdi. Ayrıca Lavrov, tarafların müzakere süreci formatının değişmediğini teyit ettiğini aktardı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK