Ayasofya ibadete açılıyor ! Selvi köşesinden duyurdu ! | Baykuş Haber
Connect with us

DÜNYA

Ayasofya ibadete açılıyor ! Selvi köşesinden duyurdu !

Ayasofya ibadete açılıyor ! Selvi köşesinden duyurdu !

Son yıllarından  en çok konuşulan ve tartışılan konusu olan Ayasofya’nın ibadete açılması ile ilgili çok etkiliyeci detaylar ortaya çıktı. Hürriyetin köşe  yazarlarından biri olan Abdulkadir Selvi, Danıştay’ın Ayasofya’nın ibadete açılması yönünde karar aldığını köşesinden müjdeledi.

Ayasofya ibadete açılıyor! Selvi köşesinde müjdeyi verdi

Hürriyet gazetesinin tecrübeli yazarı Abdulkadir Selvi, Danıştay 10. Dairesi’nin Ayasofya’nın ibadete açılması yönünde karar aldığı iddiasında bulundu.

Selvi, “Sosyal medyada Danıştay’ın ‘Ayasofya’nın cami olarak açılmasına karar verdiğine’ dair haberler üzerine bir araştırma yaptım. Danıştay’ın kararının 10 Temmuz Cuma günü açıklanması bekleniyor. Ancak Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması yönünde karar alınmış. Asıl önemli olan nokta buydu. Danıştay 10. Dairesi bu milletin 86 yıldır hasretle beklediği kararı verdi. Ayasofya’ya vurulan yasaklar zincirini kaldırdı. Ancak kararın, yazılması ve imzaların tamamlanması sürecinden sonra açıklanması bekleniyor.” dedi.

“AYASOFYA İÇİN TARİHİ GÜN”

Selvi, “Danıştay 10. Daire’nin Ayasofya’nın cami olarak açılması kararını oybirliğiyle aldığı ve kararın 10 Temmuz Cuma günü açıklanacağı söyleniyor. Ayasofya mücadelesinde yarın tarihi bir gün.” diyerek duyurdu.

 

Devam et
Habere Yorum Yap

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir