Connect with us

DÜNYA

Almanya Yunan komutanı ile Türk gemisine nasıl çıktı! Bir hata var burada

Almanya Yunan komutanı ile Türk gemisine nasıl çıktı! Bir hata var burada

Aslında bu yazıyı yazmak için bekledim ve siyasiler ne yapacak diye bekledim, dedim ki aklı başında birisi vardır, dedim 600 vekil içinde çoğunluğun olduğu hükumet içinde delikanlı, dürüst, namuslu bir kişi vardır ve vatanını savunur.

Yok.. Yokmuş harbiden şaka maka yokmuş!

Gelelim meseleye bir yunan komador,4 saat cevap alamadığı için ömründe bir kez dahi uyuşturucu , illegal birşey taşımamış bir gemiye çıkıp arama yapıyor ve şunu diyor 4 saat bekledik.

Bekleme süresi 24 saat olduğunu biz biliyoruz!

Çıkabilir mi tabii çıkar resmi bir şekilde ülkelerin izni varsa çıkabilirsin, Bu gövde gösterisi olduğunu unutmayın.

Hemen akabinde dış işleri sert bir açıklama NOTA çekti, sonra misli ile cevap vereceğiz dediler,

cevap, cevap,cevap dıtt, dıtt,dıtt telefon kapalı!

Ey Türk milletinin cesur asker ve yurttaşları, NOTA askeri düzeyde en hafif çekilmiş bir mesajdır, misli ile karşılık vermek ise sanırım TV kanalında sen kimsin demektir, ha bire atar yapmak bu ülkeye zerre bir şey kazandırmaz biz bunun bedelini ödedik, çözüm’de  fetö olayları başlamadan önce çektik bedelini, çektik bedeli ama Almanya ve Yunanistan komutan şimdi kahraman ülkesi içinde!

Neden mi?

Amerikan canileri Türk askerinin başına çuval geçirdiği gün verilen tepki ile ne kadar düşük bir siyaset içinde olduğumuz gördüler ‘de ondan. Gördüler ki NOTA’yı ret ediyoruz dediler tarihte NOTA ret eden başka bir olay yoktur, yani sana diyor ki haksız olan sensin.

Haksızmıyız hayır, sonuna kadar haklıyız.

Ne yapmalıyız, madem bu işler 4 saat içinde oluyor, Fransız adalarına bağlı yunan askerinin oradan çekilmesi için 4 saat verin. Çıkın adaya, çıkın silahlanmış yunan adalarına 4 saat vaktiniz var, silah bulursak mermi bulursak ananızı ağlatırız deyin? Ama yok nede mi? Daha dün 2 KM yakınımıza gelen Yunan köpeklerine atar gider yaptık orada kaldılar devriye atıyorlar yani adamlar çözmüş atar yapıyorlar icrat yok diyorlar.

Savaşacaksak savaşalım sorun yok, ama benim ülkemi benim askerimi benim yurttaşımı rezil edilmesin yeterli, o şerefli Askerin üniformasının ne bedeller ödeyerek aldığını unutmayın.

Allah aşkına Katara verilen değer şu ülkenin Yurttaşına verilse kötümü olur. O meseleye ufaktan gireyim madem paraya ihtiyaç var madem vereceksin yap bir ihale tüm devletler katılsın en yüksek verene ver %10 ne gereği var sayın başkan bunlara. Hata yapıyorsun bu hatalar bedelini bu millet ödemez bir şekilde aklanır, bu ülkeyi bir nebze olsun seviyorsanız Milli olacaksınız kendi içimizde milli olalım bu ülke ne Araplaşır ne köpekleşir. Sahibini ısırmaz, devletin güvenliği senin elin ‘de bu atarlardan bıktık. Bu Araplardan sıkıldık, Suriyelilerin bu ülkede Avrupa’nın isteği ile kalmasından bunaldık, bu ses vatandaşın sesi, madem söz milletin referandum istiyoruz!

Almanya için değil ama bizim bir çok hatamızdan dolayı bu kötü senaryoyu yaşıyoruz, lütfen misli ile cevap vermek yerine,  Elimizde olan Suriyelilerin tümünü Avrupa kapısına bırakın en güzel cevap ‘da o olur!

Ersoy .k

DÜNYA

Alman aşısı Pfizer-BioNTech’i kullanan 23 kişi hayatını kaybetti!

Alman aşısı Pfizer-BioNTech'i kullanan 23 kişi hayatını kaybetti!
Alman aşısı Pfizer-BioNTech’i kullanan 23 kişi hayatını kaybetti! Türkiye’de Çin aşısı tartışılırken şok bir olay yaşandı Alman aşısı kullanan 23 kişi hayatını kaybedildiği açıklandı. Alman aşısı Çin aşısından daha etkili olduğu ispat edilmişti.
Norveç’te Pfizer-BioNTech’in korona virüs salgınına karşı geliştirdiği aşıyı vurulan 23 kişi hayatını kaybetti. 13 vakada incelenen ölümlerde, aşının “yaşlı insanlarda var olan hastalıkların daha ciddi seyrine” yol açan yan etkilere neden olmuş olabileceğini belirtti.

TELE1’de yer alan habere göre, korona virüse karşı Pfizer ilacıyla aşılama 27 Aralık’ta Norveç’te başladı. İlk aşı Oslo’daki huzurevlerinde yaşayanlar oldu.

Norveç İlaç Ajansı’nın internet sitesinden belirtildiği üzere ülkede korona virüse karşı Pfizer aşısını yaptıran 23 kişi hayatını kaybetti.

“AŞI VAR OLAN HASTALIKLARI TETİKLEMİŞ OLABİLİR”

13 vakada incelenen ölümlerde, aşının “yaşlı insanlarda var olan hastalıkların daha ciddi seyrine” yol açan yan etkilere neden olmuş olabileceğini belirtti.

PORTEKİZ’DE DE HEMŞİRE ÖLMÜŞTÜ

Portekiz’de 30 Aralık 2020’de Pfizer-BioNTech’in geliştirdiği Covid-19 aşısını olan Portekiz Onkoloji Enstitüsü Pediatri Bölümü’nde (OPI) çalışan 41 yaşındaki hemşire Sonia Acevedo 2 gün sonra hayatını kaybetmişti.

BAKAN KOCA AÇIKLAMIŞTI

Bakan Koca açıklamasında, “Mart ayı sonuna kadar 4.5 MİLYON doz aşı ülkemize teslim edilecektir. Anlaşmamıza göre tarafların mutabakatı ile 30 MİLYON doza kadar aynı şartlarda aşı temin edilebilecektir” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak Yeniçağ

Haberi Okumaya Devam Et

DÜNYA

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan hastaneye kaldırıldı ölebilir

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan hastaneye kaldırıldı ölebilir

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan hastaneye kaldırıldı ölebilir, corona virüse yakalanan Ermeni cumhurbaşkanı sağlık durumu ciddi ölüm tehlikesi var.

İngiltere’de bacağından ameliyat olduktan sonra corona virüsüne yakalanan Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, durumunun ağırlaşması nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, İngiltere’nin başkenti Londra’da yeni yıl öncesi bacağından ameliyat olmuş, sonrasında ise corona virüsüne yakalanmıştı. Hastalığı ağır geçirdiği ifade edilen Sarkisyan, Londra’daki evinde gözetim altında tutuluyordu.

Ermenistan Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi, Sarkisyan’ın durumunun ağırlaşması nedeniyle hastaneye kaldırıldığını duyurdu. Sarkisyan’da yüksek ateş gibi belirtiler görüldüğü ve tedavisine hastanede devam edileceği bildirildi.

Haberi Okumaya Devam Et

DÜNYA

Türkiye ve Pakistan arasında önemli bir  anlaşma daha gerçekleşti

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Pakistan Eğitim Bakanı Şevket Mahmud, iki ülke arasında Türkiye Maarif Vakfı’nın (TMV) statüsü ve faaliyetlerine ilişkin mutabakatı imzaladı.

 

 

Resmi ziyaret kapsamında Pakistan’da bulunan Çavuşoğlu ile Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, başkent İslamabad’da Dışişleri Bakanlığı binasında bir araya geldi.

İki bakanın baş başa görüşmesinde ikili ilişkiler, bölgesel ve uluslararası meseleler ele alındı.

İki ülke, ikili ilişkileri geliştirmek için uluslararası meselelerde karşılıklı çıkarlarına dair ortak strateji takip etme konusunda mutabık kaldı.

İki bakan ayrıca dünyada yükselen İslamofobi eğilimine dair endişelerini dile getirerek, İslam değerlerinin korunması yönünde ortak çaba gösterilmesine vurgu yaptı.

Görüşmede, Türkiye-Pakistan Stratejik Ekonomik Çerçevesi’nin uygulanması gereği de belirtildi.

Öte yandan Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi, Keşmir konusundaki destekleri dolayısıyla Türkiye’ye teşekkür etti.

Bakanların görüşmesinin ardından heyetlerarası toplantıya geçildi.

ANLAŞMA İMZALANDI

Heyetlerarası toplantının ardından Çavuşoğlu ile Pakistan Eğitim Bakanı Mahmud tarafından TMV’nin statüsü ve faaliyetlerine ilişkin mutabakat zaptı imzalandı.

TMV Pakistan Temsilcisi Harun Küçükaladağlı, AA muhabirine, söz konusu anlaşma ile TMV’nin, Pakistan’da uluslararası STK olarak tanımlanan tüzel kişiliğinin kamu kurumu statüsüne taşındığını söyledi.

Küçükaladağlı, bu anlaşma ile TMV’nin, Pakistan’da Türkiye’nin bir kurumu olarak tanınacağını ifade ederek, vakfın buradaki yatırımlarının koruma altına alındığını dile getirdi.

Bununla birlikte Küçükaladağlı, anlaşma ile birlikte TMV’nin Pakistan’da okul, kampüs, eğitim ve kültür merkezi, öğrenci değişim programları ve burs gibi çeşitli alanlarda operasyonlarını genişletebileceğini kaydetti.

TMV, Pakistan’ın başkenti İslamabad dahil 10 şehirde, 27 kampüste 12 binin üzerinde öğrenciye eğitim veriyor.

TMV’nin 9 öğrenci yurdu ve 1800’ün üzerinde personeli bulunuyor.

Öte yandan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi’yle birlikte bakanlığın bahçesine fidan dikti.

Bu sabah Cumhurbaşkanı Arif Alvi tarafından kabul edilen Çavuşoğlu’na, devlet nişanı “Hilal-i Pakistan” takdim edilmişti.

Haberi Okumaya Devam Et

Popüler